Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Leejtettem a halam! Lesz...

Leejtettem a halam! Lesz valami baja?

Figyelt kérdés

Annyira sajnálom, olyan bugyuta kis anci, semmi kaját nem esz meg. Elsősorban azért, mert folyton vagy a fűtőn tapad, vagy az akvárium falán, szinte soha nem jön le a kövekre. Mikor etetem a többieket, megérzi a kaját, akkor össze vissza úszkál az oldalüvegen, ütődik neki a sarkoknak, de nem jön le onnan. Nahh, ma vettem neki olyan üvegre tapaszthatós növényi eredetű tápot(sera), ráragasztottam az üvegre, ott "takarított" 2cm-re tőle, éhes volt, majdnem felfalta az üveget, de még arra sem képes h felmásszon a tablettára, csak körözött a tabi körül. :S Dobtam be neki forrázott jégsalátát, arra sem mászott rá. (olyan, mint 1 kis dodgem)

Ki akartam venni az akváriumból, hogy tegyem be egy edénybe, vagy akármibe h etessem meg, erre kiugrott a kezemből, és a padlón landolt :SS szegénykét azonnal visszatettem, nem halt meg, hanem rátapadt 1 növényre, és ott van most is. Most ezután gondolom félni fog tőlem, elő se jön. De mit csináljak vele? Lesz-e baja? Mit adjak neki enni?


2011. márc. 24. 19:31
1 2
 1/13 anonim válasza:
12%
Milyen hal?
2011. márc. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
anci. írtam
2011. márc. 24. 19:38
 3/13 A kérdező kommentje:
(ancistrus)
2011. márc. 24. 19:39
 4/13 anonim ***** válasza:

Kb. 5x írta, hogy anci.

Szerintem nem lesz baja, nyugi. Volt már nekem is, hogy leesett a sügér, mert kiugrott az akváriumból vízcserekor. :) Nem lett baja, pedig esett vagy 140-150 centiről (300 literes az aksi).

Nem tudom milyen méretű, de talál elég algát az üvegen meg mindenen, és éjszaka esznek úgyis, szóval attól, hogy te nem látod enni, éjszaka elég aktív. Lámpaoltáskor add oda neki a kaját, és reggel vedd ki, ha nem ették meg. :)

2011. márc. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha szerencséd van nem döglik meg.

Ha bevágta volna az úszóhólyagját és ferdén úszna, akkor lenne gáz, mert ilyen leejtésektől azt szokták a halak.


Lehet hogy van elég alga az akváriumodban amit eszik és azért nem éhes már hogy mást is egyen. Nem tudom.

2011. márc. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
29%

Az algaevő, nem kell neki kaja, az üvegről eszi le az algát :)


Amúgy nem lett baja. Ne adj neki speckó kaját enni, csak legyen elég fény az akváriumban (a legjobb a természetes) és a növekvő alga bőven elég kaja neki :)

2011. márc. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
remélhetőleg nem sérült meg egy belsőszerve se :S
2011. márc. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Nekem az eladó ejtette el a mollymat,eset 150cm vagy 5perc mulva találtuk meg,hazavittem 2nap mulva darakoros lett,parakill,gyorsfürdő,ez volt 3hónapja azótta jól van,eszik uszkál,él.
2011. márc. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Egy halat soha ne vegyél ki az akváriumból, etetés ideje alatt ne piszkáld! Ha zavarod, nem fog tudni enni. Majd ha megszokja a helyét, akkor fog kajálni. Az viszont nem igaz, hogy elég neki az alga, etesd csak szépen forrázott zöldségekkel, anci kajával!
2011. márc. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hát, az enyém maholnap jó 5 éve remekül elél algán, és a guppikaján, és kutya baja sem. Viszont növesztett tüskéket, és azok szúrnak :)


De a viccet félretéve, tényleg remekül elvan. Sosem kapott semmilyen extra kaját, viszont akkora, mint a tenyerem már.

2011. márc. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!