Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ezeket a halakat betehetem 54...

Ezeket a halakat betehetem 54 literes akváriumba? Lent

Figyelt kérdés

Platty: 2 hím 4-5 nőstény

Guppy: 1 hím 4 nőstény

Algaevő harcsa:1

Neonhal:8


2011. márc. 25. 19:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Algaevőnek min. 80 liter kell

Szerintem egy kicsit sok lesz, guppiból-plattiból kicsit kevesebbet tarts, ha neonhalból 7 van az sem okoz sok bajt, de azt már csak vészhelyzetre hagyd

2011. márc. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez így nagyon sok. Az algaevőnek (ha anci), ahogy mondták, kicsi ez a hely. Vagy az elevenszülőket tartsd 4-5 törpe szívóharcsával, vagy 10 neont ugyancsak törpe szívóharcsákkal és egy bettával vagy egy mézgurámi párral.
2011. márc. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
és ha mindenből kevesebbet teszek?
2011. márc. 25. 20:28
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát, ha túl vegyesre csinálod az akváriumot kis létszámban, akkor a halak sem érzik jól magukat és neked sem fog tetszeni.

Ami létszámban esetleg elmenne: 3-4 guppi, 3 platti, 8 neon és 4-5 törpe szívóharcsa. Az elevenszülőket nem érdekli különösebben, ha nincsenek csapatban. De a neonok ilyen halak mellett, ilyen kis számban nem fognak érvényesülni. Nekik növényes akváriumra, dzsungelre van szükségük, tiszta vízre és békességre. Egyáltalán nem jó ötlet elevenszülőkkel társítani őket. Ha túlzsúfolsz egy ilyen kis akváriumot, nem lesz szép.

A kevesebb néha több.

2011. márc. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A Platty helyett betta? 1 hím 1 nősteny
2011. márc. 25. 20:47
 6/7 A kérdező kommentje:
Esetleg a Platty helyett endler guppy de nem tudom hogy a szivárványos guppy meg az endler meg e férnek egymás mellett
2011. márc. 25. 20:50
 7/7 anonim ***** válasza:
A plattit lecserélni nagyon jó ötlet. Guppik, neonok és egy betta jó ötlet, de utóbbiból csak egy hím legyen, nőstény ne. Ha nem kész a párzásra, akkor a hím elkergeti. 50 liter úgy, hogy más halak is vannak benn, nem a legjobb a nősténynek, bújkálnia kell. Az endler guppis megoldás is jó, talán a legjobb. Sima guppi, endler guppi, neonok, tökéletes. Ha nem szeretnél utódokat, a guppikból tarthatsz csak hímeket.
2011. márc. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!