Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nagy baj, ha nem adok tubifexe...

Nagy baj, ha nem adok tubifexet a halaimnak?

Figyelt kérdés

mert félek, h valami parazitát behordok vele az aksiba, ugyanakkor büdösek, meg minden. Fagyasztva kapnak sórákot(olvastam h az egyik legtisztább eleség, mert sós vízben él), meg fogok venni fagyasztott vörös szunyoglarvát.

Szárazeleséget természetesen kapnak


2011. márc. 25. 21:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem baj, mert a fagyasztott kaja is majdnem olyan, mint az élő.Ha valaki komolyabban foglalkozik az akvarisztikával, tehát pl. tenyészt akkor viszont nélkülözhetetlen az élő eleség.Nemcsak sórákkal lehet etetni.Nagyon jó a fagyi cyclops, fehér-fekete-vörös szúnyoglárva, vizibolha(ballasztanyag főleg).Én is ezekkel etetek valamint mixekkel amikben ezek és még sokféle kis plankton van.
2011. márc. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az jó, hogy tubit nem adsz, mert valóban veszélyes. Az is jó, hogy fagyasztott szúnyoglárvával és sórákkal eteted őket, (de rengeteg féle létezik még: [link] ). Viszont száraz eleségre semmi szükségük, sőt, hiba velük etetni. Jó minőségű (sera, tetra, jbl) lemezesekkel hetente egyszer-kétszer lehet (de kerülendő), viszont szárított kajákkal (például szárított vízibolha) nem szabad. Egyrészt nincs tápértékük, másrészt itt is nagy a fertőzésveszély.


Tehát fagyasztottakkal változatosan, azokban minden megvan, ami kell (tápérték, ásványi anyag, nyomelem, vitamin).

2011. márc. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

nem is gondoltam, hogy ennyi féle fagyasztott van.. Beszerzek belőlük, amennyit csak tudok :)

Száraz tápból nem tudom milyent vettem, kb. árban fele annyi volt, mint a Sera, összetevőit próbálom lefordítani(egyébként nem néz ki rosszul, nincs túlszínezve, rá van írva a dobozára h nem mocskolja a vizet, ami nagyrészben igaz is):

szal.. hal liszt, garnéla liszt, műzli(v. gabonafélék), algák. protein 28,0%, rost 2,0%

ha nem jó, akkor odaadom a tavi halacskáknak, ők biztosan megörülnek neki.

((Másik táp, amit használok, az növényi eredetű táp, ami már a Sera-tól van)

2011. márc. 26. 08:08
 4/5 A kérdező kommentje:
JBL-t, meg Tetrát még soha nem próbáltam
2011. márc. 26. 08:10
 5/5 anonim ***** válasza:

Aha, hát így összetevők alapján nem néz ki rossznak, de a fagyik a legjobbak.

Még arról nem volt szó, hogy milyen halaid vannak, de én sokfélét zöldséggel is etetek: borsó, kukorica, répa, spenót, csalán, uborka, tök, (stb.), minden összetevő külön puhára főzve, rúdmixerrel ledarálva, összekeverve artemiával, majd táblásítva és fagyasztva. Az algaevőknek zselatinnal összeállítva, aranyhalaknak (régen xiphoknak, guppiknak) pedig csak úgy beszórva. Imádják és nagyon egészséges is.

2011. márc. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!