Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Guppi nőstényt kirakjam szülni?

Guppi nőstényt kirakjam szülni?

Figyelt kérdés
Van egy guppi nőstényem amit pár napja vettem és már terhes volt.Elég nagy hasa van és látni a kishalak szemeit is, tehát már nem csak terhességi foltja van.Csináltam egy pet palackból szülőszobát, amit egy tapadókoronngal tettem a közös akiba.Az a kérdésem, hogy különtegyem e a nőstényt vagy inkább hagyjam benn a többi hal között(így ugye nem lesz kishal, mert megeszik) mert ugye nemrég vettem és már ez is elég stressz volt neki, hogy új hely stb.Ha meg külön teszem akkor mikor kéne?
2011. márc. 27. 11:30
 1/8 gfero ***** válasza:
külön teheted már most is hogyha van külön utána nevelő akváriumod ha nincs hely rá akkor ne foglalkozz az ivadékokkal.a petpalackot egy tűvel vagy valamivel szurkáld meg hogy járja át a víz
2011. márc. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 gfero ***** válasza:
de tegyél bele oszd el 2 részre egy db hálót vagy valamit hogyha azon keresztül az ivadékok átesnek az alsó részbe a nőstény nem fogja tudni megenni.
2011. márc. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Már átszúrtam sok helyen, persze.Van több akim amibe áttehetem majd a kicsiket.Volt már régen is guppim és fel is neveltem a kicsiket csak az anya miatt aggódom nehogy esetleg elpusztuljon attól, hogy itt stresszelem pluszba a kifogással mert ugye csak pár napja van meg.
2011. márc. 27. 11:43
 4/8 A kérdező kommentje:
Jávai mohát gondololtam az aljára mert abban is eltudnak bújni a kicsik.
2011. márc. 27. 11:44
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem most még hagyd békén. Új helyen van, eleget stresszelt. Majd egy hónap múlva jönnek az újak, azokat ráérsz nevelgetni. A mostaniak könnyen születhetnek koraszüléssel, akkor pedig gyengébbek, fejletlenebbek lesznek. Ráadásul kereskedésben ki tudja, mivel etették, mennyire van jó kondiban. Hagyd csak erősödni.
2011. márc. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha van elegendő növény és búvóhely, akkor nem szükséges elkülöníteni. Lehet, hogy megesznek párat, de még így is meg tud menekülni jó néhány. Én sem különítettem el az szülő anyát a többitől és még így is jobban szaporodnak, mint kellene.
2011. márc. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A guppikat én sose különítettem el, ha terhes volt s most sem szoktam, a mollykat sem! Együtt nőnek fel a felnőttekkel és nem bántják őket! De úgy sem nő fel mind, csak az igazán életképes, de ez nem is baj.De erről megoszlanak a vélemények, van aki külön nevelő medencét használ,én a természetre bízom!
2011. márc. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Én is arra jutottam, hogy inkább nem különítem el.Ha marad kicsi marad, ha nem nem.
2011. márc. 27. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!