Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet betta nőstényt guppikkal...

Lehet betta nőstényt guppikkal tartani?

Figyelt kérdés

Van egy betta hímem egy külön akváriumban. De nem ez a lényeg. Van egy nagy akváriumunk (nemtudom hány literes töb mint 30), ahol most guppik élnk. Mivel a nőstényt nem tarthatom a hímmel együtt, berakhatnám a guppikhoz? Nem fogják bántani egymást?


Másik kérdés. Ha a jövőben tegyük fel, lennének kis bettáim és sikeresen fel is tudom őket nevelni, akkor mihez kezdjek velük? Oké lehet hogy egynek kettőnek tudok gazdát találni, de a többit meg nem akarom úgy felnevelni hogy nemtudnám biztosítani nekik a megfelelő körülményeket. Szóval beszokták vinni a isállatkereskedésbe vagy máshol adják el?


2011. aug. 27. 23:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Az én bettám a 70L-es akvimban volt és nem bántotta egyik halamat sem,esetleg nézd meg h berakod és h bántja-e ha nem akkor maradhat.És ha születnek akkor nekem adhat egy párat:)Ha közel laksz.De am szerintem be lehet vinni de nem biztos és akkor azért kaphatsz kaját vagy valamit:)
2011. aug. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Salx Narval ***** válasza:
Bettája válogatja.:D Ha szükség esetén külön tudod tenni és elég nagy az akváriumod,esetleg megpróbálhatod. Az ivadékokra viszont biztosan vadászni fog, gondoskodnod kell egy ellető, ill nevelő akváriumról ha szeretnéd, hogy a guppik szaporodjanak.Megoldás lehet még a sűrű növényzet, itt első sorban az úszó növényekre gondolok, májmoha, tüskés hínár,stb, így talán a közös medencében is túléli néhány ivadék.
2011. aug. 28. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Salx Narval ***** válasza:
Bocs, a kérdésed második részére elfelejtettem válaszolni.:D Én mielőtt tenyésztenék mindig megkérdezem, hogy átveszik, ill becserélik e az adott halakat.Még eddig nem maradt hal a nyakamon, pedig csak 3-4 bolt van a városomban és azok is kicsik.Nekem a csere jobb és az üzletben is szívesebben cserélnek, mindig akad valami amire cseléhetek,halak, kaja,növénytáp, stb.
2011. aug. 28. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ez nemhinném hogy tenyésztés... :D bocsi h beleszóltam és egyberakhatod őket. Az enyém is elvan az ezüst mollykkaal. És kisállat kereskedésbe gondolkodj a halak elhelyezését illetően ;)
2011. aug. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Akkor marad a kisállatkereskedés, remélem átveszik majd őket! Ha nem akkor sajnos nem lesznek kisbettáim. De egyet mindenképp megtartanék közölük. ^^
2011. aug. 28. 10:34
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
Hát, a Mollyk között, inkább a Bettának van oka a félelemre.:D
2011. aug. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!