Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért ásta be magát a kavicsok...

Miért ásta be magát a kavicsok alá az almacsiga?

Figyelt kérdés
Ma vettem két almacsigát. Adtam nekik rögtön a költözés után egy algatablettát, azt aktívan nyalogatták. Ám egyszer csak azt látom, hogy az egyik beleásta magát a kavicsok közé. A másik működött, ment mindenfelé, de úgy nézem ő is épp most ássa el magát. Mi lett velük? Téli álmot alszanak? Vagy megunták az életüket? Nem lehet őket valahogyan tevékenykedésre bírni? Vagy nekik még most tél van? Mikor bújnak elő?
2011. márc. 28. 21:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Almacsigák nem egyszerű esetek..:) nekem folyton megszöknek az akváriumból... adjál nekik forrázott salátát arra rámozdul egy rendes csiga...
2011. márc. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ok, szóval saláta.

És akkor a csigákat vakarjam elő a kavicsok alól, avagy ássam el nekik a salátát?

2011. márc. 28. 21:45
 3/11 anonim ***** válasza:
hát csinálhatod ugy is hogy a salit lefogatod egy kaviccsal vagy csak beküldöd nekik elvileg megérzik de ha mindig lent vannak szerintem tedd le nekik az aljzatra
2011. márc. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

a salátának annyi, szétszedték a halak.

a csiga meg továbbra is struccként éli az életét.

Keresgéltem, és azt találtam ha hideg a víz akkor ássák be magukat. nálam 26 fokos a víz, nem tudom miért nem tetszik nekik. :/

2011. márc. 28. 23:29
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy már elpusztultak?
2011. márc. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nos volt már néhány almacsigával dolgom, de ezek talán más nemzetiségűek lehetnek, vagy ki tudja mi okból viselkednek így. Futnak pár kört az akváriumban, aztán ha úgy érzik egy kicsit befúrják magukat a kavicságyba. Érdekes. Mindegy, a lényeg, hogy élnek és mozognak.
2011. márc. 30. 01:01
 7/11 A kérdező kommentje:
Senkinek sincs ötlete miért furkálják be magukat a kavicsok közé???
2011. ápr. 1. 23:25
 8/11 anonim ***** válasza:
Nincs, de barátomnál régen eltűnt 2 nagy almacsiga a csukott gyári tetős akváriumból. Később kipakoltuk az akváriumot, de a csiga háza sem volt sehol. És az hova tűnt? Lehet hogy az is beásta magát? Erre nem gondoltunk :)
2011. ápr. 5. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Mr.G ***** válasza:
Az almacsigát szereti beszippantani a szűrő.
2011. ápr. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

ha a szűrő szippantotta volna be, akkor is legalább a háznak meg kellett volna lennie nem ? :)

az enyémet is beszippantotta egyszer, észre is vettük és kiszabadítottuk. szegénykém még élt egy darabig, de aztán feldobta a talpát.

nekem még sosem másztak ki az akváriumból, viszont nem tudom mi lelte az előző kettőt, szinte egyszerre lelték halálukat. pár nap alatt nagyon legyengültek, és megpusztult mindkettő. talán valami betegséget kaphattak, vagy nem is tudom. :(

2011. ápr. 7. 00:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!