Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Megfelelő co2 ellátás?

Megfelelő co2 ellátás?

Figyelt kérdés
cső végén van egy porlasztó.mennyire jól oldódik igy fel a vizben a co2 ha csak szabadon a vizfelszinre megy fel? elég ez a növényeknek?
2011. márc. 29. 15:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez több dolog függvénye is.

Egyrészt azt kellene tudni, hogy mennyi co2 jön ki, tehát nagynyomású rendszer, vagy élesztős barkács, állítható e, ilyesmi.

Másrészt a porlasztás mértéke is fontos, ha nagyok a bubik, akkor abból nagyon kevés oldódik be.

Nagy nyomáson lehet használni nagyon kicsire porlasztót, mert az át bírja nyomni rajta, és akkor szemmel látható, hogy a bubik nagy része, el sem éri a felszínt, hanem útközben egyszerűen beoldódik a vízbe.

Attól is függ, mennyire lenne szükségük a növényeknek (milyenek, és mennyi van).


De általában kell egy kis diffúzor, vagy ha ipari beoldás kell, akkor egy beoldó reaktor.

2011. márc. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
élesztős. a mennyiséget nemtudom. a bubik elég aprók de azért nem tünnek el a vizben.4növény van benne. a neveket sajnos egyiknekse tudom.nem tul nagy méretüek
2011. márc. 29. 15:31
 3/10 A kérdező kommentje:
jávai moha van még benne
2011. márc. 29. 15:32
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Élesztőshöz kell valami beoldó.

Nagyon egyszerűeket találsz a neten mindenfelé, akár youtube-os videókat is. (co2 diffuser / reactor -ra keress)


Ha belső szűrőd van, akkor ahol a levegőt kapná, (felül kis csonk) akár arra is rácsatlakozhatsz, az is jobb a semminél. A levegőztetést meg old meg felszínmozgatással.


Még egy észrevétel: CO2-t adagolni nagyonsok növényhez éri meg, vagy nagyon gyors növekedésűeknek, viszont önmagában a co2 még semmit nem ér. (tápozásnak, fénynek követnie kell mennyiségben)

2011. márc. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Milyen növényed van? Nálam még a Hemianus is terjeszkedik CO2 nélkül, pedig annak állítólag kellene.


Easy carbo-t adagolok és Sera florena növénytápot, de nem sokat és nem mindig, csak néha-néha mikor eszembe jut.


Co2 valamennyi van a levegőben is, amit ha a szűrőd nem fúj levegőt, csak a víz tetejét forgatja, akkor valamennyi CO2 bennmarad a vízben. A légpumpa használata viszont CO2 gyilkos. Attól egyből kirepül az összes CO2 a vízből.

2011. márc. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
szia a növény neveket sajnos nemtudom. co2 nélkül is nőnek szépen csak gondoltam kipróbálom co2vel is. a szűrőre való kapcsolást ismerem és használtam is, de az csak akkor műküdött ha majdnem a viz tetején volt a a porlasztás különben nem csinálta. ezzel epdig egészen az aljáról megy felfele
2011. márc. 29. 17:40
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez azt jelenti, hogy ha szép növényes akváriumot akarok, co2 rendszer nélkül, csak a szűrő működjön, levegőztető nélkül?
2011. márc. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
hát én szoktam közbe nyomatni néha az oxigént is igaz kicsit kevesebb co2 lesz de ugyis szépen fejlődtek
2011. márc. 29. 21:20
 9/10 A kérdező kommentje:
de amugy a házi co2 rendszer egyszerü dolog bárki megtudja csinálni...
2011. márc. 29. 21:21
 10/10 anonim ***** válasza:

Én a szűrőből kihúztam a levegőztető drótját.

A fújókája a vízszint alatt van kb 1 centivel hogy ne csobogjon csak forgassa a víz felszínt. Így is jut némi oxigén a vízbe, persze nálam nincs túl sok hal.


Ha egy pohár przsgőbe belefújsz szívószállal, gyorsan kihabzik, kijön a szénsav, és utána már nem csípi a nyelved. Ugyanígy, ha akváriumba bele bugyog a levegőztető, akkor hamarább kiszáll a CO2.


Viszont ha megy bele külön nagy dózisban a CO2, akkor menjen a levegőztető is, nehogy megfulladjanak a halak.

2011. márc. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!