Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a véleményetek Geréb Ágnes...

Mi a véleményetek Geréb Ágnes esetéről? Az otthonszülésről? Sajnos vannak olyan olyan kórházak ahol megfelelő lenne az ellátás de az orvosok nem foglalkoznak a kismamával. Akkor velük mi a teendő?

Figyelt kérdés
Egy világ dőlt bennem össze a kisfiamat halva emelték ki a hasamból és 16 perc után kaptuk őt vissza súlyosan károsodva. Pedig én ott voltam már a kórházban több mint 1 hete és a szülőszobán voltam. Akkor ezek az orvosok mit tettek meg? Se uh, se Nst csak mg hogy nem szülessen meg a baba mert 29 hetes terhes voltam. HOl az igazság ? Aki kórházban teszi annak el van nézve aki nem az meg menjen dutyiba? Attól függetlenül én nem szülnék otthon csak a véleményetekre vagyok kiváncsi.És itt most nem kimondottan Geréb mellett vagyok sőt...hanem az bánt hogy aki kórházban követ el hibákat felelőtlenül annak mindent elnéznek:(. ÉS konkrétan egy családot tettek tönkre ezzel.
2010. okt. 12. 08:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%

szia. Nagyon sajnálom ami veled történt. Borzasztó ezt átélni. De úgy gondolom, hogy az, hogy kórházban szül az ember nem 100%-ig garancia arra, hogy nem történhet baj.

Viszont én személy szerint elítélem az otthonszülést.

A kórházi ellátásban legalább nagyobb lehetőség van segíteni ha valami gubanc adódik. Ha úgy érzi az ember műhiba történt, még mindíg pert indíthat, persze nehéz ügy.

De az otthon szülésnél, sztem eszébe se jut a szülőknek, hisz ők akarták ezt az egészet.

2010. okt. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A per folyamatban van , egyértelmű hogy az orvosok hibáztak ezt az orvosi szakértő is igazolta. Csak az a nehéz hogy egy kisbaba meg akart születni és nem segítettek hol ott lett volna orvos bőven. 4 órán át rám se néztek és a baba elvérzett meg én is 80%-ban.
2010. okt. 12. 08:41
 3/15 anonim ***** válasza:
66%

Sajnálom ami történt!Én azt szeretném a legjobban,hogy (mindegy,hogy otthon vagy kórházban)aki veszélyezteti egy baba életét akármivel is,az sose mehessen kórház közelébe sem!Vegyék el az engedélyét és ne gyógyíthasson többet...van elég hentes a világon,nem kell több!

Én azt nagyon nem értem ezzel a Geréb üggyel kapcsolatban,hogy annál a nőnél nem 1x adódott már probléma és nem egyszer halt már meg (vagy majdnem)szülő és gyermek egyaránt!!!!!Akkor miért tüntetnek,hogy engedjék szabadon????NEM...NEM ÉS NEM!!!!Nem kell szabadon engedni!Egyértelmű,hogy ebben az országban nincsenek olyan feltételek,amik megfelelőek lennének egy otthonszülésre!!!!!Persze megnéztem volna,hogy hány tüntető tüntetne most,ha velük történt volna ilyen a nő hibájából!!!!Főként egy "Születésház" van direkt arra kitalálva,hogy ha probléma van,készenlétben ott áll mindig egy mentős!De ott nincs ilyen!Ha most nem futott volna ki az a férfi vagy később futott volna és véletlenül nem találkozik egy mentővel,akkor ott halnak meg mind a ketten!Ezek meg tüntetnek!!!!Azért a saját gyermekük éltével játszanak...pusztán azért,hogy nekik kényelmes legyen!!!EZ SZÉGYEN!!!

Nem vagyok az otthonszülés ellen,más országban szinte csak így szülnek a nők,de nem itt,ahol ez még lehetetlen küldetés!Ráadásul egy olyan nővel szülnek,aki már egész sok gyermek életét vette majdnem el!!!És mégis Geréb néni szemrebbenés nélkül,lelkifurdalás nélkül vállalja el a következő feladatát!!!!Egyszer sem kért zokogva bocsánatot egy halott baba miatt,a tv-ben vagy újságban!Neki ez olyan természetes...ő nem hibás,felemeli a két kezét,a balhé alól felmentik,jön a következő szülés...az a baba,aki meghalt az ő hülyesége miatt....őt ki védi meg?Ki vigasztalja?KI SIRATJA?Csak a szülők,akik remélem többet a büdös életben nem akarnak annál a GYILKOSNÁL szülni!!!!

2010. okt. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%
Tökéletesen igazad van, és nem vagyok Geréb-párti. Amíg Geréb Ágnest bilincsbe viszik el a rendőrök, addig olyan orvoshoz is járhatunk a kórhába terhesgondozásra, aki már esetleg csinált valami rosszat, én két olyan orvost is ismerek aki miatt baba halt meg, máig nyugodtan praktizál, és szüléseket vezet le, nem is kevés pénzértt... Szomorú!
2010. okt. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen orvosokat nem lenne szabad engedni praktizálbni akik tönkretesznek eg családot! És ki tudja mennyi ilyen eset van!

Szörnyű, ezt is csak ebben az országban lehet megtenni.

2010. okt. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyon sajnálom az esetedet de én szeretném különválasztani a dolog két részét.Nagyon nem vagyok Geréb párti,sőt!!!De attól,hogy őt is le kéne csukni,ez nem jelenti azt,hogy mást(kórházi néhány sarlatánt) nem kéne!Sajnálatos az is,hogy Geréb eddig működhetett és persze az is,hogy néhány kórházi orvosnak sem vették még el az engedélyét.Ettől függetlenül az otthonszülésben én azt nem értem,hogy az anyák miért a saját kényelmükkel törődnek elsősorban?Mert mindenki a SAJÁT tetteiért tud csak felelősséget vállalni.Tehát én nem tudhatom előre,hogy adott pillanatban az adott orvos hogy fog viselkedni ill. dönteni,ill hogy fog ellátni engem és a gyereket egy szülésnél.Nem tudhatom mert ez rajtam kívül álló dolog.Esetleg sejthetem és közvetetten úgy befolyásolhatom,hogy választhatok orvost,szülésznőt,kórházat,stb. a legjobb belátásom szerint de ez a max amit ANYAKÉNT tehetsz.És ha ezeket a maximális gondossággal, a gyerek érdekeit tartva szem előtt te kiválasztod (és eldöntöd pl. hogy bemész a kórházba szülni mert Magyarországon egyenlőre CSAK ott adottak a jó feltételek),akkor bárhogy is alakul,nem a te hibád lesz ha mégis baj történik.Miért nem arra törekszenek a nők,hogy a TŐLÜK TELHETŐ LEGTÖBBET ADJÁK a gyereknek?Mert ez jó esetben nem márkás rucikat meg méregdrága játékokat kellene,hogy jelentsen,hanem áldozatvállalást,hogy akkor is bemegyek ha nekem kényelmetlen de a picimnek így lesz a legjobb.Tudom,hogy ez adott esetben nem hozza vissza a gyerekedet de nem tudom elképzelni hogy tud a tükörbe nézni az az "anya" aki pl. a saját kényelme miatt nem ment be és komplikáció miatt elvesztette a gyerekét?Ez súlyos veszélyeztetés és azt sem értem,hogy őket miért nem büntetik?

Emellett pedig tényleg azokat az orvosokat is le kéne csukni akik a kórházban viselkednek felelőtlenül vagy nem törődöm módon és ott veszélyeztetnek bárkit!(Mert hiába a technikai feltételek ha a személyzet hibázik DE ez az amit csak a sors tudhat előre,anya nem.)

És még annyit,ha olyan országban élnék ahol adottak a feltételek a biztonságos otthonszüléshez,lehet én is azt választanám,de egyenlőre itt én soha nem mernék kockáztatni!

Bocs ha hosszú voltam!

2010. okt. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Őszinte részvétem a kisfiatok miatt. Ne haragudj, hogy megkérdezem, de nem egyértelmű, hogy a kicsi súlyos beteg, de életben maradt?

Geréb ügyben. Ott az anyákat nem értem. saját kényelmük miatt feláldoznák akár a gyermekük életét is?! Szerintem minden kisbabának joga van ahhoz, hogy a lehető legjobb ellátás mellet jöjjön a világra, amit ma Magyarországon csak a kórház biztosít.

Műhiba. Nekem is volt benne részem. 9 hetesen elhalt terhesség miatt missed ab műtétem volt. Altatásban. Amikor magamhoz tértem éreztem hogy iszonyat fáj a hasam, és és van rajtam valami. Azonnal jött is az orvos, persze nem az aki a missedet csinálta, és elmondták, hogy a műtét során az orvos átlyukasztotta a méhemet, ezért fel kellett nyitni a hasamat hogy összevarrják, illetve megnézzék, hogy a küretkanál nem sértett-e meg más szervet. 10 perces rutin műtétből lett egy nagy hasi műtétem. Én is gondolkodtam a peren, de úgy döntöttem, hogy inkább nem. Kisvárosban lakunk, egy kórházzal. Ha bármi van hová megyek? 50-100 km-t utazzak egy másik kórházig? És úgy néz ki, hogy most minden rendben van. A nagy műtétet egy másik orvos végezte, és azóta hozzá járok.

2010. okt. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
48%
Teljesen egyet értek az előttem szólóval. Nem értem, hogy egy nő, egy leendő anya, hogyan fogadhat fel egy olyan orvost, szülésznőt (pl.: Geréb Á.) akiről tudja, hogy már követett el hibát ilyen helyzetben, pláne nem is egyszer, és képes kitenni gyermekét ilyen veszélynek. Ha az én orvosomról derült volna ki ilyen, biztos nem hozzá fordultam volna.
2010. okt. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
48%

Szia!

Borzasztóan sajnálom ami veletek történt!!!!!!! Bár tudom ez nem segít! Én kórházban szültem, méghozzá felszerelt, tökéletes kórházban (debreceni Klinika). Viszont még így is csak valami felsőbb hatalom (én ebben hiszek, nem Istenben) az ami segített, hogy nem lett a kisfiúnknak semmi baja. Több mint 12 óra vajúdás után a vállára tekeredett köldökzsinórral született meg 4240 grammal(!) természetes úton. Azt mondta az a 6 orvos és a (fogadott) szülésznőm, hogy ekkora babát szinte lehetetlen megszülni simán!!! Felteszem magamnak a kérdést, mi lett volna ha a "kedves" (akasztani való, nem tudok mást mondani) Gerébnél szülök. Az 1percig oxigén hiányos kisfiam, most egy magatehetetlen kisgyermek lenne valószínűleg.

Szóval, hogy mi a véleményem? Ahogy már az előbb is írtam, fel kellene akasztani, de minimum levágni mind a két kezét, hátha akkor felhagyna a mészárkodással!!! Viszont azokat az a nőket is mélyen elítélem akik nála szülnek vállalva azt a kockázatot, hogy lehet, hogy lehet soha nem fogják a kezükben tartani azt a kis életet, akit 9hónapig mindenhová magukkal vittek. Vajon ők is felteszik a kezüket úgy mint Geréb, hogy "Hm, van ilyen"?!

Olyan jó lenne ha itt írna legalább egy olyan anyuka aki otthon szült és elmondaná nekünk, hogy miért jó kitenni azt a pici életet annak, hogy lehet hogy sohasem láthatja meg a Világot????!!!!!!

Neked pedig még egyszer őszinte sajnálatomat szeretném kifejezni!!!!! És kitartást kívánok nektek és sok lelki erőt, hogy megtalálják és főképp meg is kapják méltó büntetésüket azok akik ezt tették veletek!!!!!

2010. okt. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kerdezo, ha lehetne pontozni a kerdesed en biztos adtam volna egy huvelykujj felfele-t.

Elsirtam magam a torteneteden es oszinten sajnalom, hogy ez tortent veletek!

En holnap kezdem a 38. hetet, elso baba.

Korhazat ugy valasztottam, hogy miutan tavaly volt egy vetelesem a doktorno akihez jartam veteles utan 8 honappal, hogy nem esem teherbe....ram sem nezett. A szulesznot kuldte,kerdezze meg mi a franc bajom van...nem ertettem, miert? Hiszen nem jartam a nyakara arrol nem is beszelve, hogy maganrendelesere mentem...

szoval iden marciusban mikor kiderult, hogy Csoda varhato, a haziorvosommal volt randim es vele beszeltem meg. Szamomra fontos volt, hogy a korhaz ahol szuletunk majd, rendelkezzen surgossegi ujszulott ellatassal es ne nezzenek ram ugy mint egy koloncra.

Vegig gondoltam ezt az egeszet, hiszen szamtalan kerdes volt mar itt Gereb Agnessel kapcsolatban. En tovabbra sem itelem el Agnest pontosan amiatt is, amit te ide leirtal. Szerintem ha valaki vallalja, hogy otthon szul es ezzel minden kockazatot, am tegye. Nem csak Agnest kellene ilyenkor eloszedni hanem az Anyat is aki vallalta a kockazatot. Azokat az orvosokat pedig akik hibat kovetnek el de feleloseget nem akarnak vallalni...na azokat buntetni. Hiszen az Anya megbizott a korhazban,az orvosban. Az eletet a kezukbe adta. ...es igazabol senki sem tokeletes. Mindenki kovethet el hibat. De en egyet tudok: 2 ismerosomnek is mondtak tartsa a babat ne nyomjon mert meg nincs itt az orvos...nekem ilyet senki ne mondjon. Ha jonni akar ahogy a te Kisfiad is jonni akart, jojjon!

2010. okt. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!