Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nem unatkoznak a halak az...

Nem unatkoznak a halak az akváriumban?

Figyelt kérdés
Pl. én bettám egyedül van egy 21 literes akváriumban, szoktam neki tükrözni, de nem unatkozik? :D
2011. márc. 29. 20:22
 1/4 anonim ***** válasza:
n tükrözz, mert akk ellenfelet lát és stresszeli magát. Egyébként egy hal nem gy gondolkodik mint egy ember, szóval ha nyugi van neki és elég növényzet stb akkor ő úgy boldog
2011. márc. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezt már én is megkérdeztem egyszer :)

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__egyeb-kerdesek__13552..


Az én véleményem az, hogy megfelelő tartás mellett nem. Egyrészt ösztönlények, fejletlen az idegrendszerük, bár megjegyeznek dolgokat, de nem gondolkoznak.

Másrészt a természetben ugyan azt csinálják, mint az akváriumban (már ha nem 10 literbe szorítod őket, mint néhányan az utóbbi isőben...), kergetőznek, szaporodnak, kaját keresnek.

Nálam nagyon vidámak és látványosak, olyasmik, mint a betta, kifeszítik az úszójukat és harcolnak a hímek. Persze esetükben ez csak magamutogatás, egymáshoz sem érnek, csak menőznek :)

Szerintem a bettád sem unatkozik, van dolga, építgeti a habfészket, keresi a kaját, satöbbi. Növényesíts bőven, azt meghálálja.

2011. márc. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem van, hogy néha "unatkoznak" még ha nem is így hívják.

A Bettának lehet néha tükrözni, mert ő pl. (főleg egyedül) képes belehalni(!) az ingerszegény környezetbe.

Vagy pl. a szumik, akiket sokszor agresszívnak bélyegeznek tévesen, mert alig van bennük agresszió. Egyszerűen végtelenül kíváncsiak, és ha nincs semmi, amivel kíváncsiskodhatnának, ők is megzakkannak.

2011. márc. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Platypus ***** válasza:

Napi néhány perc tükrözés állítólag kell a Bettának, különben nem termelődik benne elég hímhormon és nem fejlődik igazán látványos uszonya. Egy kis izgalom jót tesz az idegrendszernek is. Persze nem egész napos stresszhelyzetről beszélek, az tönkreteszi a halakat.


Szerintem ha biztosítva van a megfelelő méretű élettér és ha szükséges, akkor a megfelelő számú fajtárs, akkor a halak képesek kiélni minden igényüket egy akváriumban is. Sajnos sok akvarista nem igazán veszi figyelembe a megfelelő méretet, mert "nagy helyen elvesznek a halak". Kis termetű halaknak nem is olyan nehéz idilli környezetet varázsolni. Például egy neonhal méretű rajhal 200 liter körül már semmire se panaszkodhat.

2011. márc. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!