Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez mi, már megint, normálisak...

Ez mi, már megint, normálisak az emberek?

Figyelt kérdés

Nézelődök, hát mit találok...

[link]

[link]


van még több is, de nem másolgatom be mindet.... hát komolyan mondom, fúúú inkább nem írom le a véleményem, mert csak alpári, és trágár stílusban tudnám kivitelezni:(


2011. márc. 30. 16:00
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Csak az előzők kedvéért említeném meg, hogy pont ezért lett betiltva a gömb akvárium!

Az otpikai torzítások, és egyéb természetellenes hatások annyira összezavarják a halakat, hogy az állatkínzásnak minősül!

És gerincesekről lévén szó, a halak igen fejlett érzékekkel rendelkeznek!


Attól eltekintve, hogy gyakorlatilag bűncselekménynek minősül gerinces állatot ilyenben tartani, továbbá messzemenőkig etikátlan is, azt nem értem, hogy a fenébe oldják meg a szűrést?!


Azt olvastam, hogy van egy beépített pimaszul alulméretezett játékszűrő, de ilyen alakú "akváriumban" hogy oldják meg az áramlást?

Teljesen elvetélt ötlet, az a szomorú, hogy néhány lúzer személyében még kereslet is lehet rá, különben nem árulnák.


Azt hiszem, ez tipikus példája annak az esetnek, hogy amíg lószar van, addig veréb is van.

2011. márc. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Hát igen, ha a hülyeség kitartással és pénzzel párosul, akkor sajnos lesz rá vevő. Mondjuk csak egy nagyon szűk réteghez juthat el ez.

Pedig ez az egyik legkorrektebb bolt, ahol vásárolok (árban és minőségben). Ráadásul a tulaj is nagyon jófej, segítőkész, de a pénz nagy úr... Semmilyen bolt nem megy jó, mindenkinek úgy kell megélnie, ahogy csak tud. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ettől függetlenül nem szabad leírni a boltot.

2011. márc. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Ja igen, a világítást néztétek? :) 130 literre 8 watt? :) Az aztán körbenyalja a gyönyörűen telepíthető növényeket, amik a szűrő áramlatában lengedeznek :D
2011. márc. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

természetesen nem írom le ez miatt a boltot, innen készülök rendelni, és fogok is, de hát ezt egyszerűen szavakba nem tudom önteni, hogy hogy lehet ilyet kitalálni is?

persze bennem is felmerül sok kérdés a karbantartással kapcsolatban, csak nem fejtettem ki. Meg az eddigi válaszok, kettőtöket kivéve (utolsó kettő) eléggé elszomorítottak. "a hal nem érez semmit", meg hogy "mi ezzel a baj" na vajon mi?:(

2011. márc. 30. 16:56
 15/22 anonim ***** válasza:

16.48 vagyok.

Tényleg b+ ! A 245 lityóshoz is 8 W :)

Ez 0.03 W/L! Leírni is sokkoló...


Bezzeg fűtés az van, gazdagon... meg aranyhal :)

Jó, persze, az nem tartozék, de így a kép alapján elég paradoxon.:)


Amúgy tényleg jó bolt, és is vásároltam már itt, az ilyenekre való kereslet megléte az, amire csak lemondóan sóhajtok egyet.

2011. márc. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
a 245L-hez is 1x8 wattos világítás van...
2011. márc. 30. 17:03
 17/22 anonim ***** válasza:

Tudom, én is teszek fel ilyen kérdéseket rendszeresen és általában hülyének néznek.

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__1..

(a link már nem jó, erről volt szó: [link] )

Sajnos ezért lehet rengeteg hozzá nem értőt átvágni. Múltkor egy plázás boltban nézelődtem, amíg a barátnőm vásárolt valamit.

Szinte sor állt, legalább 5-en vásárolgattak. Kezükben a választott 15 liter körüli akvárium, ráböknek egy növényre (ami amúgy nem is vízi volt), hogy az kell, aztán vásárolják a kiszemelt 1-1 darab halakat. Az eladó rezzenéstelen arccal szedegeti őket. Mielőtt elmennek, utánuk szól (azt hittem, legalább egy szűrőt hozzájuk vág), mert a kavicsot elfelejtették... Hát megfordult a fejemben, hogy leborítom az összes akváriumot, még az is jobb lett volna a halaknak, mint ez így... És áll a sor, mindenki izgalommal veszi a halálraítélt halakat...

2011. márc. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

nem semmi történet:S de nem értem miért nem lehet nekik szólni, hogy "figyi, én inkább másik növényt ajánlanék"

az az igazság, hogy mindegy már itt minden...pénz legyen, az már nem érdekli őket, hogy helyes válogatják-e össze a cuccokat vagy sem.. hagy vigye a hülye, a lényeg, hogy fizessen.

2011. márc. 30. 17:20
 19/22 anonim ***** válasza:
http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__1.. hát igen, a brutális emberi hülyeség...
2011. márc. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
39%

Vannak hátrányai.

Alul van a lámpa, a halkakát világítja, szép :)


Így kavicsot+növényt sem tehetsz bele, pedig a növény elég alapvető. Ez csak úgy jó valamire, ha az alsó lámpát kikapcsolod és az asztal fölé belógatsz egy reflektort :)


Mivel kör alakú, ha bekapcsolod a szűrőt, nincs mi lassítsa az áramlást, ezért nagyobb turbolenciát okoz és ott fognak keringeni a halak mint egy centrifugában, viszont jól fog szűrni a szűrő.


Alacsony is, bár talán csak túl nagy halakat rajzoltak bele Photoshoppal, biztos lehet belerakni kisebb halat is, ez lényegtelen.


Talán etetni könnyű, oldalt a lukon bedobálhatsz kaját, de a tisztítás, ha csak nem bedugsz egy csövet, és alulra vödör, leszívod és ha elég ügyes vagy a kis lukon keresztül le tudod porszívózni a koszt, aztán a vödröt az asztal tetejére rakod és szintén csövön át töltöd vissza a tiszta vizet, de az már nem biztos, hogy sikerül.


Könnyebb ha leszeded az asztallapot, tehát pakolj le róla, mert biztos rápakoltál, aztán szedd le a lapot, és ha ez egy nagy asztallap akkor már fél mázsa lehet a lapja.


Ha csak félretolod, úgy leesik, ha meg teljesen leveszed egy rosz mozdulat, előbb-utóbb eltöröd az biztos.


Mellesleg szerintem az asztallap alulról mindig vízköves lesz, szerintem nincs olyan magasan, hogy eléggé tudjon szellőzni, és ha vízköves, akkor kiviszed a fürdőbe, lemosod ecettel, na ott már ha eddig nem törted el, ott már biztos el fogod :)


Aztán miután eltört a lap, veszel majd inkább egy normális akváriumot. Szerintem ezeknek ez a sorsuk :)

2011. ápr. 1. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!