Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tényleg nem lehet rögtön...

Tényleg nem lehet rögtön tengeri halakkal kezdeni?

Figyelt kérdés
azt olvastam, de én édesvizit nem szeretnék
2011. ápr. 3. 00:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem...

Igazából ilyen írott szabály nincsen.

DE!

Egy tengeri akvárium telepítése olyan 500 ezer forintba kerül, persze ez csak egy nagyon durva nagyságrendi tipp, tapasztalatlanul. A szakértelem, ami egy ilyen érzékeny bioszféra fenntartásához szükséges, tízszerese, egy édesvízi akvárium fenntartásához képest. Viszont, ami számomra nagyon unszimpatikus, és ami azt mondja, hogy NE KEZDJ BELE, az az, hogy egy édesvízi akváriumot nem tartasz annyira szépnek és izgalmasnak, mint egy tengerit. Ilyen hozzáállással nem szabad elkezdeni. Egy akvárium fenntartása rengeteg olvasást, energia befektetést, és legfőképpen a természet imádatát, elfogultságot, odaadást igényel. A kérdésed alapján ez nincs meg benned, és ezt nem elvakultan, nem rosszindulatból mondom. De ha így állsz az egészhez, csak csalódás lesz az akvarisztika, nem éri meg.

2011. ápr. 3. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%

Nem

Én először magam korabelivel kezdeném.

2011. ápr. 3. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Tyler913 ***** válasza:
18%
Sverdans, ez fuckyeah...
2011. ápr. 3. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

Nekem sincs fogalmam se róla, de most egy ilyet képzelek el.


112 literes akvárium, benne egy 1200 liter/órás vízpumpa egy kb 5-10 literes műanyagedényben, melybe van szűrőanyagnak: -korallzuzalék, -kerámiahenger, -aktivszén külön-külön krumplis zsákokban. A tetején meg perlon vatta, amit sűrűbben kell cserélni. Rajta egy mészkő, hogy ne repüljön fel. Ez a nyitott tetejű edény a víz tetejét szívná főleg, de a doboz oldalán is lennének lukak.

Ez idáig 14 ezer Ft, itt:


[link]


És egy 20-30 ezer Ft-os külső vízpumpás lehabzót ráakasztani az oldalára, de azt nem tudom milyet.


Aztán 10 kiló élőkő. Ez legyen 15-30 ezer Ft, attól függ, hogy mennyire élő az a kő.


Alulra korallzuzalék, meg valami kavics keverék, én nem raknék sokat, h ne rothadjon be.


Aztán a tengeri só.

Hát 2 kiló elég 30 liter vízbe, és az 2ezer Ft asszem.

Van aki azt mondja, hogy csak a RO víz jó, a csapvíz nem, de ettől függetlenül sokan tartják sima csapvízben is a halakat.


De ebbe max 3db hal + egy kéklábú remeterák lehet szerintem.


-------

Na de ezért tutira le leszek pontozva, mert állítólag ez így nem működik, pedig de :)

2011. ápr. 3. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Platypus ***** válasza:
100%
hable, az így tényleg nem működik, vagy ha mégis akkor éppen elfut és pengeélen táncol. Eleve kell a spéci világítás többek között az élőkőnek is. Aztán ha halad is van, akkor kell az a fehérjelehabzó, mert így a nitrogéntartalmú bomlástermékek egy része kikerül a rendszerből mielőtt igazán bomlani kezdene. Lúgos vízben az ammónia extra mérgező. Ez a felállás csak akkor jó, ha megelégszel pár szerény méretű gerinctelennel. De az átlagember nem arra vágyik, hanem sok színes halra meg korallokra.
2011. ápr. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 gfero ***** válasza:
ha meg van hozzá a tapasztalatod,bátorságod és 1 vastag pénztárca akkor lehet.
2011. ápr. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehabzó kell persze, meg fény is, fény az jó sok.

Mondjuk lehetne egy 70 wattos fémhalogént belógatni fölé. Vagy Sylvania Corallstar és Akvastar neon csöveket fölérakni. Ez még csak elmélet :)

2011. ápr. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!