Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kifertőtlenítsem az akváriumot?

Kifertőtlenítsem az akváriumot?

Figyelt kérdés

Barátnőmtől hoztam el egy akváriumot, amit ő már nem használ kb. 1 hónapja, mert megunta, hogy megdöglenek a halai. (részletezni nem akarom, de nem vagyok rajta meglepve, tanácsot sosem fogadta meg) A lényeg, hogy az akvárium oldalán ilyen fura apró pöttyök vannak néhol, kb. 5 cm átmérőjűek + a lapok ragasztásánál a "ragacson" barna valami van, gondolom visszamaradt trutyi régről. A halak nem tudni milyen betegségben haltak meg pontosan, ő szerinte a kopoltyújukkal, meg a fejükkel volt valami, de nem tudta megmondani pontosan a tüneteket sem.

Vízzel eddig átmostam, + majd még ecetezem a vízkövet, de gondoltam, hogy feltöltöm vízzel és beledobok egy neomagnol tablettát.

Az ki fogja fertőtleníteni rendesen? Meddig álljon benne a víz? Ahhoz sajnos nem értek, hogy a bacik meddig maradhatnak életben.


2011. ápr. 8. 17:43
 1/8 anonim ***** válasza:

igen

félig álljon benne a víz

2011. ápr. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Platypus ***** válasza:

Az ecet is elég lenne, a neomagnol már túlbiztosítás. A halbetegségek ritkán működnek úgy, mint egy járvány. Általában a rossz tartási körülmények miatt betegszenek meg olyan mikrobáktól, amik általánosan jelen vannak, de egészséges állatnak nem ártanak.

Ha te rendberakod az akváriumot, jól bejáratod a halak előtt, erős szűrőt veszel és nem telepíted túl, akkor nem fog a betegség újra megjelenni.

2011. ápr. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 gfero ***** válasza:
a neomagnol nem árt 1nap alatt kiirt mindent.beleteheted a szűrőt,fűtőt mindent ami hozzá van még a növényeknek se árt
2011. ápr. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Akkor valóban elég lehet csak az ecetezés. Túltelepíteni nem fogom, már csak a kis méret miatt sem. (20L, betta lakná)

Csak túlzottan félek a betegségektől, azért inkább kérdezek, hogy ki mit javasol. :D

2011. ápr. 8. 18:11
 5/8 gfero ***** válasza:
hát elég ha csak ecetes vizel kimosod.az ecet is elpusztít mindent
2011. ápr. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Platypus ***** válasza:
100%
A neomagnol sem árt. De ha az ecetnél erősebb valami kell a lelki nyugalmadhoz, a sósavazat ajánlom, fertőtlenít és gyönyörűen leszed minden koszt. A baktériumok spórái betokozódva szinte bármit túlélnek, egy alapos pucolással lehet a legjobban megszabadulni tőlük.
2011. ápr. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Gondolkoztam, hogy akkor melyiket válasszam, de ha jónak látjátok az ecetet is, akkor azt választanám. (sósavam sajnos nincs jelenleg itthon) Utána majd látom, mennyire jön le az a valami, és ha nem jön, akkor használok erősebbet. :)

2011. ápr. 8. 18:28
 8/8 anonim válasza:
Én az ecetet javaslom.
2011. ápr. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!