Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nem kínzás a halaknak? Lentebb...

Nem kínzás a halaknak? Lentebb a kérdés

Figyelt kérdés
Nem most gondolkodok el először azon, hogy nem kínzás a halaknak, ha nem adunk nekik társat? Szerintem ugy "boldogabbak" ha van nekik, nem? Hisz igy lenne természetes, az ösztön bennük van, mi pedig ez megvonjuk tőlük a lehetőséget, hogy ugy éljenek, ahogy igazából "be lettek programozva". Ne értsetek félre, nem célzok most senkire, csak ugy elgondolkodtam a minap is, most meg az egyik mai kérdés is pont ezzel kapcsolatos (hogy lehet-e csak hímeket tartani). Soha nem vettem még halat ugy, hogy csak hím, vagy csak nőstény, mindig párban vettem, vagy egy hím-több nőstény arányban. Nem tudom,nekem ez a véleményem... :). Szerintetek, ti mit gondoltok?
2011. ápr. 9. 15:17
 1/6 anonim ***** válasza:
hát pl a szimái harcoshal akkor van kínozva ha van neki társa
2011. ápr. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ja igaz, igazad van. Helyesbítek: guppy, molly, ilyen normál körülmények közt kifejezettem szapora halakra gondoltam...csak ez lemaradt.
2011. ápr. 9. 15:25
 3/6 anonim ***** válasza:
Kínzásnak, nem kínzás de mivel csoportos, békés halak sokkal jobban érzik magukat ha társaságban vannak, hímek, nőstények együtt..A guppy meg a többi eleven szülő is akkor szép igazán ha tud udvarolni...kiadja a szinpompáját! De viszont vannak egyedüli halak, pl betta..
2011. ápr. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 gfero ***** válasza:
ezt azért szokták csinálni mert mondjuk egy 50 literes akváriumot az elevenszülők 1-2 hónap alatt túltelepítenek,és akkor jöhet a másik akvárium mert eladni ezeket nagyon nehéz.azt lehetne hogy 1-2 fajt tartani egy nagyobb akváriumba kb.200 liter és ebbe már fenttartják magukat nagyjából.vagy vegyes akváriumot tartani és akkor a kicsiket felfalják tehát így se szaporodnak el de ezt se lehet 30-40 literesekbe megcsinálni,
2011. ápr. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
43%

Nem tudom, néha az eladók azt sem tudják melyik a hím.

Jó, nem minden halnál, de előfordul.

2011. ápr. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
43%

Hát, van abban valami, amit mondasz, de szerintem ha megfelelő helyen és környezetben vannak, akkor nem okoz nekik gondot, hogy nincsenek nőstények. Nem élvezetből párosodnak és nem esnek szerelembe. Meg szerintem a hiányát sem érzik a csajoknak, ösztönlények, tehát ha meglátnak egyet, akkor udvarolnak, ha nem látnak, akkor úszkálnak, kaját keresnek. De nem hiszem, hogy azon gondolkoznak, hogy mikor jön már egy.


Tehát szerintem ez nem kínzás.

2011. ápr. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!