Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Baj ha 3 naponta cserelem a...

Baj ha 3 naponta cserelem a halaimnal a vizet?

Figyelt kérdés

Vettem egy uj akit (94) litres :P az vagyok aki 2 kerdessel ezelott a szuros kerdest irta!

Meg kell toltsem es 2 szer haromnaponta cserlem a vizeket az akvariumaimba ez art nekik?


2011. ápr. 11. 19:12
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
35%
Ráadásul hirdeti itt valami félkegyelmű, hogy 30 literesbe 20 halat tart, 3 heti vízcserével. Képzeld már el, mi kínszenvedés az a szerencsétlen halaknak, legszívesebben agyonverném az ilyet. És még büszke is rá... Tehát még távol állunk attól, hogy külső-belső, biológiai-mechanikai szűrésről, vagy akár egyensúlyról beszélgessünk.
2011. ápr. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Kedves Murr!Az vagyok akit TE agyon vernél legszívesebben.Köszönöm a kedves szavakat!Én csak a teljes vízcseréről beszéltem!(Mivel a kérdés is úgy volt feltéve!)Egyébként IGEN én is kiszoktam cserélni a 30%át a víznek hetente és a szűrűt is ilyenkor kitisztítom!A halaim egészségesek és szaporulat is volt amit másik akváriumba áttéve megfelelő növekedés után el tudtam adni az állatkereskedésben!Ha nem lennének azok nem lett volna a guppimnak 36 kis ivadéka amiből csak kettő pusztult el!Nem tudom miért kell egyből agyonverést emlegetni!A válaszom valóban nem volt részletes de nem is vagyok akvárium b.zi!Attól,h.Te ennyire okos vagy információ híján nem kéne egyből ilyen ellenségesnek lenni!Elöbb rá kellett volna kérdezni,h.ÉN szoktam e részleges cserét végezni,stb!De még akkor sem lenne jogod ehhez mert nem a Te seggedből rángattak ki!Nem utolsó sorban pedig két alga evő halam is van akik nagyon szép munkát végeznek az akváriumban!Valamint előfordult olyan,h.másfél hét után valami történt és hirtelen bekoszosodott a víz és EKKOR IS KICSERÉLTEM!!!!NEM vagyok sem állatkínzó sem lusta!

SF!

2011. ápr. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Elnézést nem szűrűt hanem szűrőt!
2011. ápr. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
28%

Na akkor, leírom neked mégegyszer, de elnézést kérni nem fogok. Ha guppikról van szó, csak azért élnek nálad szerencsétlenek, mert a legszívósabb halak, a legszörnyűbb körülményeket is átvészelik (amit nálad bírniuk is kell).

30 literben maximum 4-5 tartható belőle, számukra ez a minimális élettér. Ezt nem én találtam ki, hanem sokéves tapasztalat alapján állatorvosok, biológusok határozták meg körülbelüli viszonyításnak, ökölszabálynak.

Ha a tapadóharcsákon ancistrusokat értesz, azoknak meg 100 literes hely kell, mivel 10-15 centi méretűre nőnének. Persze nálad soha nem lesznek ekkorák, mivel a folyamatos mérgezéstől visszamaradottak.

A másik, hogy 3 hetente teljes vízcsere? Normális vagy?????? Egy szépen működő, beállt akváriumban 2-3 évente szükséges (ha szükséges) teljes vízcsere.

ÉS ez csak a jéghegy csúcsa, a többi részletre (például etetés) rá sem akarok kérdezni, mert csak felhúzom magam.


Hogy miért gyűlöllek ennyire, és miért mondok ilyeneket? Mert a tudatlanságod és butaságod miatt szenvednek némán szerencsétlen állatok. Csak azért, mert nem vagy hajlandó kiolvasni róluk egy rohadt könyvet, de tartani azért tartod.


Szívből remélem, hogy az élettől visszakapod, amit velük tettél. Megérdemelnéd.

2011. ápr. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
A gyerekedet is így tanítod ?Gyűlölettel?GRATULÁLOK!!!!!
2011. ápr. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Te sokkal jobban visszakapod az nélkül,h.valaki is kívánná!A gyűlölködésed pedig teljesen hidegen hagy!

Az sokkal jobban érdekel,h. mit gondol rólam aki valóban ismer!És Te szerencsére nem tartozol közéjük!Eredményekben szeretetben gazdag hosszú életet kívánok !Már ha ez lehetséges nálad!

2011. ápr. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Nekem 25 literes van 2 aranyhal, 1 torokátum harcsa, és 2 algaevő. az algaevők tisztítják. ezen kívűl van egy tisztítóm, és egy gömb mohám, ami szintén tisztítja a vizet. csak 3 hetente cserélem. nem szabad ien gyakran, mert ez olyan, mintha 3 naponta újrafestenéd a lakást.
2011. máj. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 gfero ***** válasza:
útólsó jó vicc a 25 liter remélem hiányzik egy 0 a végéről.
2011. máj. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
nem hiányzik semmi! baj?
2011. máj. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!