Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miben érzi jól magát a Betta?

Medline kérdése:

Miben érzi jól magát a Betta?

Figyelt kérdés
Rengeteg cikket olvastam már ezzel kapcsolatban, de még mindig nem jutottam dűlőre. Kimondottan Bettákat szabad gömb akváriumban tartani? Esetleg íves sarok akvárium jobb lenne nekik? Köszönöm a válaszokat.:)
2011. ápr. 12. 10:28
 1/8 gfero ***** válasza:
80%
gömb akváriumba semmilyen halat nem lehet tartani de már be is van tiltva. bettát egy sarok akváriumba lehet de ez is min 30 literes legyen .de ha 1 hímet akarsz tartani több nőstényel 3-4 db akkor min 50 liter kel nekkik sok növényel meg buvóhellyel.
2011. ápr. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem írta abban a rengeteg cikkben, hogy gömbben semmilyen gerincest nem lehet tartani? tulajdonképpen az íves se valami jó, a klasszikus szögletes lenne a legjobb.

26-28 °C körüli víz, akvárium letakarva.

A többi meg rendesen, mint akármelyik akváriumban... növények, szürés, jó kaja, stb.

2011. ápr. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Még a törvényre is rátaláltunk, hogy betiltották csak azt nem értem, akkor miért forgalmazzák mindig annyian? Láttam olyan helyet, ahol a kirakatba volt kirakva. Rengeteg helyen olvastam azt is, hogy egyedül a Betta érzi jól magát s évek óta tartanak benne s olyan is van, kinek 8 éves Bettája van. Végig gömbakváriumban tartva. Nekem a hal az első s érdekelne a válasz ezekre. Nem fér össze…:S
2011. ápr. 12. 14:57
 4/8 gfero ***** válasza:
azért árulják még mindig mert gerinctelen állatokat lehet benne tartani.
2011. ápr. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Akváriumban nem csak halat lehet tartani. Két növényt, meg egy csigát beletehetsz egy gömbakiba is. Gerincest NEM!!!

A betta sem érzi jól magát benne!


Egyébként meg azért árulják, mert veszik. Amíg lószar van, veréb is van. Van olyan hülye, aki megveszi, akkor meg mit érdekli a gyártót, meg a forgalmazót, hogy ki mire használja.

A kereslet határozza meg a kínálatot, ezért az emberek felelőssége megálljt parancsolni ennek az iránynak, és értékrendnek.

2011. ápr. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"s olyan is van, kinek 8 éves Bettája van".... :D

Most azonnal hívjátok a Rekordok könyve stábját, valamint tudósokat, állatorvosokat és biológusokat. A betták átlagéletkora 3 év, a legidősebb, amiről hallottam, 6 éves volt, de az is vagy igaz, vagy nem (inkább nem).


Nem idióta, tizenévesek által írkált oldalakat (pl. haziallat.hu, ahol a xiphot 10 literes akváriumba ajánlják) kellene olvasni, hanem például egy Horn-Zsilinszkyt. Több, mint 30 éves, de már akkor világosan leírták, hogy a gömbakvárium állatkínzás. Most jutott el az emberek agyáig...


Aztán hogy miért árulják boltban? Mert lehet. Az emberek undorítóak tudnak lenni, nézd meg ezt:

[link]


De még ezer példát lehetne hozni...

2011. ápr. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Mivel sok a visszaélés léphetnének valamit, ha már törvénybe hozták. Tudom, hogy nem lehetne minden lakást ellenőrizni, de legalább regisztrálnák azokat, kik gömbakváriumot vásárolnak, s ha nem is gyakran, de évente egyszer ellenőrizhetnék, hogy mire használják. Esetleg a túladást meg kellene adóztatni vagy okosat kitalálni, hogy ne érje meg senkinek. Persze ebbe a világba sokkal többet jelent a design, mint egy élőlény élete. Régen se volt jobb a helyzet pl.: krokodilbőr, mint csizma s még sorolhatnánk. Hány faj halt – hal ki az ember kénye, kedve, igénye miatt!? A (már elnézést) ferdeszeműek hihetetlenül bánnak az élőlényekkel s a természetet sem tisztelik, persze sajnáljuk, hogy ők az első számú célpontok a természetnek (lásd a mostani sorozatos földrengések stb.). Erre mondom én, hogy „Hajrá természet!!!”.

Én nem lennék meglepődve 8 éves Bettán, mikor hüledezve néznek az orvosok rám, hogy a degum 4 éves múlt s ilyenkor már el sem merem mesélni, hogy apja úgy halt meg 7 évesen, hogy szeretett volna párzani kedvesével, csak a mama besokallt s mért rá egy halálos verést.

Murr: Azért járok ide, hogy a neten olvasott dolgok között tudjak különbséget tenni. Ha a fodrászatot nézzük dettó. Lehet Neked semmit nem fog mondani az a név, hogy Hajas, Zsidró, Lapis vagy Piti. Esetleg melyik a jobb és mikor a pontvágás, vagy az effiláló olló használata?:) Ezért kérdezlek titeket, mert ti ehhez, én ahhoz értek.:)

Köszönöm a tanácsokat. Tanulságosak!:)

2011. ápr. 13. 09:17
 8/8 anonim válasza:
Nekem is volt egy "fátyolos bettám" akit egy olyan kereskedésből mentettük ki, ahol egy 3dl-es kocka akváriumba tartottak. Szerintük ez neki bőven elég,pedig nem. Személy szerint én 20L-esbe neveltem , hozzáteszem annyira rossz állapotba hoztuk el, hogy az valami hihetetlen. Lényegében , ahogy előttem szólók is írták,a jó vízminőség, és vízhőmérséklet , és a magas minőségű kaja a titka a tartásának. Illetve a sok növény, búvóhely, és ne legyen GÖMB az akvárium. Arra sem árt odafigyelni , ha 1-2 gyógyszer is be legyen készítve az általános betegségekre nézve.
2013. márc. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!