Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Anci mellé érdemes tenni...

Anci mellé érdemes tenni páncélosharcsát?

Figyelt kérdés

Mármint takarítási célból kérdem elsősorban :)

Vagy az aljzatot is elég hatékonyan "túrják" az ancik is?


2011. ápr. 13. 19:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az ancik nem túrnak.
2011. ápr. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Lehet együtt, más szerepük van...harcsák turkálnak, az ancik meg leeszik mindenről az algát
2011. ápr. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha van minimum 90 literes akváriumod akkor mehet anci. Ha nincs, akkor törpe szívóharcsát vegyél.
2011. ápr. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 gfero ***** válasza:
100%
az ancik nem túrják az aljzatot oda a páncélosharcsák jók meg a tornyos csigák.de a takarítást nem lehet rájuk bízni azt mi kell megcsináljuk a heti részleges vízcserével és talajporszívózással.
2011. ápr. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Tudom hogy nem túrják a talajt azért tettem idézőlejbe :) Úgy értettem hogy legalább olyan hatékonyan összetakarítják-e vagy sem :)

Mindegy megkaptam a választ :)


Köszi az infókat :)

2011. ápr. 13. 19:24
 6/14 anonim ***** válasza:

Mindketten megeszik a kajamaradékokat, csak a páncélosok többen vannak. Az anci viszont nem algázik egy idő után. Teljesen felesleges ilyen szempotok alapján válogatom a halakat, az a lényeg, hogy melyik tetszik. Takarítanod ugyan úgy kell, ha normálisan etetsz, akkor meg semmi nem hullik a páncélosoknak. Így őket etetheted külön.


Egyébként a növényeid hogy vannak? Sikerült rendbehozni őket, vagy ki kellett dobni valamit?

2011. ápr. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ha van helyed egy csapat páncélosnak és tetszenek is, akkor persze.Természetesen én is azt mondom, hogy ettől még ugyan úgy kell cserélned a vizet és takarítanod a talajt.Abban viszont jók, hogy ami ehető, azt ők összeszedik és nem rohad bele a vízbe.Főleg a kezdőnél hasznosak, mert megeszik a felesleget.Az anci is felszedi, de nem annyira hatékony mint, ezek a kis zabagépek.
2011. ápr. 14. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Alakulnak a növények :) Majd töltök fel képet 1-2 hét múlva :)

Vettem ancikat 2 nap alatt olyan szépen letakarították a barna algát mindenhonnan hogy öröm nézni :) Már csak itt ott van egy kevés :)


Murr


U.i.

Úgy döntöttem, hogy majd a Neonok (kb: 20 db) mellé inkább ahogy javasoltad pár db nagyobb testű halat vennék :)

Ebbe a csoportba a gurámikon kívül milyen halat ajánlasz/ ajánlotok? (112 literes)

Először ezeket a halakat venném meg majd egy héttel később a neonokat is :)

2011. ápr. 14. 08:27
 9/14 anonim ***** válasza:

Nekem gurámik közül a mézgurámi tetszik a legjobban.

[link]

Neonok mellé jó a betta is, de akkor neonból vöröset kell venned, az pedig kicsit drágább (duplája).

Bár nem nagy testű, de én Werneri kalászhalat vennék még a saját kalászhalaim mellé, ha lenne helyem:

[link]

A ramirezik is gyönyörűek, de ők már egy sokkal nehezebb kategória, velük talán később kellene próbálkoznod.

[link]

A cifra fogaspontyok is szépek, csak nehezen beszerezhetőek és ők sem túl nagyok:

[link]


Szóval az ízlésed, a pénztárcád és a beszerezhetőség függvényében elég sok a lehetőség.

2011. ápr. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Vörös neon hal és a sima közt gondolkodtam én is :)

Viszont vörösből gondolom kevesebb kell mint a sima neonból?

Vagy mehet abból is 20? Vagy inkább 15?


Szifóról mi a vélemény?

Ellentmondásokat olvasok sok helyen :) Van aki minimum 50-60 literre is ajánlja a díszhal.info-n meg minimum 150 liter írnak :(

4 bécsi szifóra gondoltam :) Vagy piros szifóra.


Egyik ismerősömnek már több mint 3 éve van egy kis 54 literesbe :)

2011. ápr. 14. 10:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!