Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez nagyon kicsi lenne nekik?

Ez nagyon kicsi lenne nekik?

Figyelt kérdés
Szeretnék két guppit, egy lányt és egy fiút, meg egy sziámi harcoshalat, ami valószínűleg fiú lesz. Egy 30 cm hosszú, 15 cm széles és 30 cm magas. Talán egy kicsit nagyobb. Elég lesz ez az akvárium? Csak egy növény lesz a halakon kívül, meg egy bújó és az akvárium alján kavics. Elég lesz ez vagy keressek egy nagyobbat? Volt a teknősömnek egy akváriuma, de azt nem tudom mekkora. De az szélesebb valamennyivel, szerintem szélességre is nagyobb, de magasságra biztos, hogy nagyobb. mit gondoltok?
2011. ápr. 14. 17:28
 1/9 anonim ***** válasza:

nem jó.. :/ már a guppi meg a betta párosítás se.. mivel a betta csipkedné a guppikat a fátyol szerű úszó miatt és túl nagy érdeklődés lenne a számára. biztosan megcsipkedné őket. egy akváriumba kell szűrő/levegőztető. nem tudom hány literes kb ez az akvárium de biztos h kicsi. vegyél egy 30 lest szűrő/levegőztető, plusz fűtő abba tehetsz guppit de sztem csak hímet mert így nem fognak szaporodni és szebbek is. növénynek vmi igénytelent gömbmoha, jávai moha. ez így már szép tud lenni. járad az aksit 1 hétig, világításnak egy energiatakarékos izzó. ez pont megfelel az előbb említett növényeknek. bújkáló: fatörzs utánzat.

így már kész egy szép kis akvárium


ui:

vehetsz aljaztnak bármit (kavics, bazalt) csak homokot ne mert ha az egyszer felkavarja vmi.. hát az nem szép. xdd

kaja: szárított tubifex (vagy élő de az veszélyes is lehet a fertőzések miatt de ajánlott mert élő), fagyasztott eleség (szúnyoglárva, vízibolha) vagy esetleg szárított vörösszúnyoglárva + ha szeretnél egy alganyalót akk algatabletta mert ha ügyesen végzi a dolgát seperc alatt tud ám takarítani. :D


amit most elmondtam nekem is így van kb. (: ha így csinálod nem leszel profi (de nem ez a cél) de így is jól fogsz mulatni. :D

2011. ápr. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát húgom harcoshalat szeretne, és nem mond le róla. Én meg guppit és arról nem mondok le. Most mi legyen? Az aksi elintézve nagyobb lesz. Lesz vízmelegítő, szűrő. Levegőztetőnek meg ott a növény. Már volt pár éve egy sziámi harcihalunk, meg kaptunk megnemmondom milyen fajta három halat és jól megvoltak, növény volt nekik.

De mi legyen a párosítással?

2011. ápr. 14. 17:41
 3/9 A kérdező kommentje:
A harcoshal megenné a született guppikat? Vagy megmaradnának?
2011. ápr. 14. 18:04
 4/9 gfero ***** válasza:
na kezdjük az elejéről.kell 1 50 literes akvárium+50 w-os fűtő+egy ilyesmi szűrő AT-F302: 400 l/h.ha guppi kell és akarsz szaporulatot akkor 2 hím 5 -6 nőstény.ha nem kellenek ivadékok akkor csak hímeket vegyél.ha van sók búvóhely meg növény akkor vehetsz 1 hím betta 3 nősténnyel.
2011. ápr. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 gfero ***** válasza:
az ivadékokat megenné.vegyél 1 szülőszobát amit beteszel a nagy akváriumba és ebbe teszed bele a nőstényt mielőtt leívna.
2011. ápr. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mikor vehetem észre, hogy kisguppik lesznek?
2011. ápr. 14. 18:21
 7/9 A kérdező kommentje:
Kb mennyibe kerül egy szülőszoba? A neten nem találtam.
2011. ápr. 14. 18:27
 8/9 gfero ***** válasza:
akkor amikor a nősténynek nagy a hasa meg a végbélnyílás körül fekete
2011. ápr. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 gfero ***** válasza:
[link] ilyesmi de egy rendes műanyag dupla aljú kb.1000 ft
2011. ápr. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!