Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hörcsögöt szeretnénk 6 éves...

Hörcsögöt szeretnénk 6 éves és 2 éves kisfiainknak, tényleg büdös és rendetlen? Való nekik? Macskához kicsi a lakás.

Figyelt kérdés

Ismerősünknél nagyon szépen elvolt. Igazi családtag és nem tűnt büdösnek és rendetlennek, nem szórta ki sem a kaját sem a forgácsot.

Viszont nagynénémnél landolt kettő is az unokái megunták őket, mert hogy büdösek és kiszórják a kaját és az almot. hogy van ez mi igaz?


2010. ápr. 1. 11:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha rendszeresen takarítod nem lesz büdös!:)Viszont a kaját az enyémek sem szórták szét csak egy sarokba hordták mindig!Mivel kicsi gyerekeknek akarod azt azért megemlíteném hogy a hörcsög elég morcos állat,sokuk nem szereti ha fogdossák őket főleg amikor alszik!Márpedig nappal alszik,éjjel mászkál!:)
2010. ápr. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem büdösek, ha rendszeresen és alaposan vannak takarítva. Ellenben:

-a 2 éves valószínűleg csak alvó hörcsögöt fog látni, mivel a hörcsög éjszakai állat, este kel és reggel tér nyugovóra.

-sem a 6 sem a 2 éves nem fogdoshatja majd, mert a hörcsög olyan kis hörcsög(! :=) ): ha éppen nem akarja, hogy fogdossák, bizony odakap. Főleg, ha kicsi, suta gyerekkéz akarja nyomorgatni. Ha ti fogjátok a hörit, akkor meg tudják kicsit simizni, de ennyiben nagyjából ki is merül a közös játék.

-mindenképpen a nappaliban érdemes a ketrecnek helyet csinálni, hogy az éjszakai rámolással, zörgéssel senkit ne zavarjon.

- nem rendetlen, sőt, a miénk egyenesen rendmániás, mindig pakolgat, ha takarítás után valami - pl. az etetőtálka - éppen odébbkerül a ketrecben, gondosan visszatoligatja. De előfordul, hogy ahogy felmászik a ketrec oldalán, a praclijára tapadt forgács kipotyog a rácson. Ezt bizony össze kell szedni minden nap.

2010. ápr. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is csak azt tudom mondani, hogy ha rendszeresen takarítva vannak akkor nem büdik.


Viszont szerintem gyerekeknek sokkal jobb a tengerimalac, mivel ő igényli és általában haggya is magát simizni, a hörcsög viszont elég mogorva tud lenni.

2010. ápr. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is teljes mértékben egyet értek az előttem szólókkal. A második válaszoló nagyon jól megfogalmazta, mire számíthattok a hörcsöggel kapcsolatban! :)
2010. ápr. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen feltételezhető,hogy sok minden úgy lesz ahogy a második mondta.

Már van akvárium amit takarítani nekem kell.. Ezt a nagy 3,5 évesen kapta.. élvezik a halakt, de hiányolják,hogy néha nem lehet megfogni őket.

A Kicsi az aki jobban babusgat, a Nagy 1 ujjal ha meg fogja majd.

Köszönöm mindnekinek:)

2010. ápr. 1. 17:39
 6/8 anonim ***** válasza:
23%
Nem akarlak megijjeszteni,de agyhártyagyulladást is okozhat.Nekem ezért nem engedik meg.Különben nekem is van egy 3 éves öcsém.Ha rendszeresen takarítod akkor nem lesz büdi.
2010. ápr. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
szerintem nem büdösek én kb 2 naponta szoktam takarítani őket és semmi szaguk nincs. az almot héha szokták egy kicsit kiszorni... az én hörieim is este 6 órakkor szoktak felkellni :D
2010. ápr. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
amúgy én is egyet értek az elöttem szólokkal
2010. ápr. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!