Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Beleszeretnék kezdeni Az...

Nagya kérdése:

Beleszeretnék kezdeni Az Akvarisztikába! Milyen édesvizi halakat ajánlatok?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 14. 18:27
 1/10 gfero ***** válasza:
zebradániok,guppik,neonok,harcsák de min.50-60 literest vegyél
2011. ápr. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én kezdésnek az eleven szülőket ajánlanám!(guppi, platti, molly, xifó) Én is velük kezdtem még anno...nem bonyolult a tartásuk, könnyen szaporodnak, szépek és békések! De a nagy akvárium itt is fontos! Mert például a mollyknak 150l körül az ideális, tehát 60l semmiképpen ne vegyél kisebbet, inkább nagyobbat...
2011. ápr. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én plattit és mollit nem ajánlok mert melegigényesek .A mollik nagyon nem bírják a hőingadozást.Szerintem paradicsomhalat,guppit,kék neont és szívósabb aranyhalfajtát könnyű tartani kezdőknek.
2011. ápr. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én kezdésnek min. 60-70 litert ajánlanák, hidd el, alig drágább mint egy 30 literes, és könnyebb rendben tartani!

De a kérdésre válaszolna én a guppit ajánlom, abból mondjuk 2-3 hím, 6-7 nőstény. Mást nem igazán, mert egy kezdőnek, (sőt még egy profinak is) nincs nagyobb öröm, minthogy látja a kicsiket megszületni, megnőni, sőt azokat kinyírni is nehéz!

Viszont figyelmeztetni szeretnélek egy hibára, amibe a kezdők szinte mindig, sőt néha még a haladók is beleesnek: Mégpedig arra, hogy harcsafélét csak azért ne vegyél mert megeszi az algát. Az egyetlen ilyen hal az ottocilius affinis, más néven törpe szívóharcsa, vagy törpe algaevő. Más halak, pl az anci csak fiatalkorában eszi al algát, sőt azt se nagyon jól... És még arról nem is beszéltünk hogy a halak/garnélák/csigák csak tüneti kezelések, és valójában az algásodás okát kell megszüntetni. De most nagyon elkalandoztam a témától, bocsi.

2011. ápr. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én egy nagyon jó könyvet ajánlok neked:

Horn-Zsilinszky: Akvarisztika.

Illetve 5 ingyenes e-bookot:

www.akvarista.hu kezdőlapon megtalálod.

A halak beszerzése a legutolsó, rengeteg dologra fel kell készülnöd előtte. Majd kb. egy-két hónap múlva lehet róluk beszélni, előbb ismerd meg őket!

2011. ápr. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ami tetszik,csak olvass mindennek utána.
2011. ápr. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Valahol meg fogod venni az akváriumot és a halakat. Keress akvarisztikai boltokat a közeledben és menj be informálódni. 4-5 boltból az egyik biztos szimpatikus lesz és adni fognak ötleteket is. Aztán ott veszed meg a cuccokat, ahol legnormálisabbak voltak.
2011. ápr. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat , Az én akváriumom 40 cm széles és 25 cm magas ! Ez megfelel pl : Neon , Molly ?
2011. ápr. 15. 16:41
 9/10 gfero ***** válasza:
és milyen hosszú ?
2011. ápr. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Bocsi rosszul irtam 40cm hosszu ! a szélessége :20 cm !
2011. ápr. 16. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!