Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tengeri vagy édesvizi akvárium...

Tengeri vagy édesvizi akvárium tetszik? (és miért )

Figyelt kérdés
én személy szerint az édes vizi akváriumot pártolom mert ha rá szánunk egy 50 ezer forint körüli összeget már simán össze tudunk rakni egy szépséges akváriumot gyönyörű akár nagy testű halakkal is
2011. szept. 20. 14:08
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

pontozzatok le, de én úgy vettem észre, hogy az édesvizi halak barátságosabbak. pl. kereskedésben a tengeri halak nem reagálnak rá, ha nézem őket, vagy ha kopogtatom az üveget, édesvizi halak viszont rögtön felfigyelnek, követik az ujjamat, ha mozgatom,

persze ez csak az én tapasztalatom, valaki cáfolja meg, ha nincs igazam

2011. szept. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
95%

A tengeri halak igen nagy részét még importálják (kivéve bohóchalak, kardinális halak), közvetlenül az óceánból hozzák, ahol sokszor ciánnal mérgezik (pár hónap múlva a mája fel is adja a szolgálatot), majd fogják be őket. Azok a halak életükben nem láttak embert, jó, hogy félnek mindentől.

Ezzel szemben az édesvízi halak jó része már szaporítható, kezdettől fogva akváriumban nőttek fel, megszokták az embert, nem félnek tőle.

Egyébként a tengeri halak is kis szoktatással akár kézből is etethetők. Én mindig az akváriumom egy adott pontján szórom be a kaját és ha már látják, hogy közelítek az akváriumhoz, majd kiugranak azon a helyen. Szóval nem barátságtalanabbak, csak alig találkoztak még emberrel, a kereskedésben meg úgyis csak stresszelik őket.


Kérdező, te pusztán anyagi szempontból közelítetted meg a dolgot. Jól látod, 50 ezer forintból még egy tisztességes lehabzót sem lehet venni (a tengeri akváriumok fenntartásának legnépszerűbb módjánál a fő szűrő eszköz).

Viszont egy édesvízi akváriumban jó eséllyel ha van x-féle hal meg pár gerinctelen esetleg + növények, akkor már sokat mondtam. Ellenben egy tengeri akváriumban millióféle élőlény van, napról napra veszel észre újakat. Sokkal nagyobb a fajgazdagság az élőköveknek hála. Egy tengeri akváriumban többnyire nem a halak a fő attrakció, hanem a gerinctelenek. Kőkorallok, lágykorallok, tengeri rózsák, lapanemónák, csőférgek, tarisznyarákok, remeték, csigák, kis krillrákok és még megannyi kis féreg.

A fenntartása is sokkal inkább akvaristát próbáló feladat, nem egy guppitenyészetről van szó. Engem jobban lekötött, hogy egy évig készültem az akvárium összehozására, aztán 2 hónapot vártam, hogy egyáltalán élőlényt rakjak a már üzemelő rendszerbe.

2011. szept. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát most mi is a szempont? Mindkettő tetszik. Tény, hogy a tengeri akváriumhoz nem kevés pénz kell, de mivel szinte teljesen más dologról beszélünk...


Első! Még senki nem szólt rád, hogy ne csesztesd a halakat?

még ithon sem kopácsolok nekik, nemhogy egy idegen helyen...

2011. szept. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem az édesvizi jobban tetszik, és nem azért, mert olcsóbb, hanem mert zöld, a tengeri pedig hulla-lila :)


Viszont édesviziből is tudnék mutatni rondát, meg tengeriből is.


A zöld szín és a növények megnyugtató hatással bírnak.

A kékes lila és a korallok pedig sejtelmesebbek, érdekesebbek, de egyben gusztustalanabbak is pl a lágykorallok nyálkásak ha megfogod.


A tengeri korallsügérek és rákok mintázata szebb és kontúrosabb, és az élénk színek jobban elhatárolódnak a testükön, mint az édesvizi halaknál úgy általában.


A tengeri halak is reagálnak az emberre, ugyanúgy megismerik a gazdájukat és kb olyan okosak, mint édesviziben a sügerek, csak a tengeriek gyorsabbak ha kajáról van szó.


Édesvizi akváriumból azért tudsz csinálni olyan sokfélét, mert abból nagyobb a választék, többféle halat és növényt lehet kapni. Míg tengeriből ha akarsz valami különlegeset, azt már vagy nehéz beszerezni, vagy lehetetlen tartani, mert olyan igényei vannak, amiket nem tudsz teljesíteni. Tengeribe ezért a legtöbb usernél ugyanazokat az átlag állatokat látni, de mégis tengeriben a bohóchal kb olyan szokványos, mint édesviziben a guppi.


A legtöbben azt választják, amit úgy gondolják, hogy könnyű tartani, hogy legyen sikerélményük, és ne legyen az akvárium fenntartásával túl sok macera.

2011. szept. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyébként egy hazavitt állat otthon teljesen megváltozik. Másképp viselkedik ha van egy nyugodt nagy helye, mint amikor folyton nyüzsi van, kicsi hely és rettegnie kell hogy mikor fogják ki. A boltban pl minden nap látja hogy bemerítik a hálót többször, és megpróbálják kifogni, aztán vagy őt, vagy egy másikat eltüntetik. Elég para lehet.

És még egy búvóhelye sincs.

2011. szept. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Első! Még senki nem szólt rád, hogy ne csesztesd a halakat?

még ithon sem kopácsolok nekik, nemhogy egy idegen helyen...


14:13-mas vagyok .nem csesztetem a halakat :) sokszor elég, ha az ujjamat mozgatom az akvárium előtt, a halaim követik. Kopácsolni meg gyengén szoktam azelőtt, mielőtt etetem őketm, de soha , inkább csak körömmel érek oda az aksihoz, és akkor jönnek oda enni. Soha nem volt ez gond..

2011. szept. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!