Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Betta hímem elpusztult. Mi...

Betta hímem elpusztult. Mi lehet az oka? Talán túl tiszta volt a víz?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 17. 16:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Peeersze. Túl tiszta volt és a gyönyörbe halt bele.

Bár szerintem kamu a kérdés, de azért megkérdezem:

Mennyi idős volt?

Le volt-e takarva az akvárium, hány fokos volt a víz?

Mekkora akvárium, milyen szűrő, milyen rendszeres volt a vízcsere? A vizet pihentetted?

Mivel etettél?

2011. ápr. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 gfero ***** válasza:
100%
persze olyan tiszta volt a víz hogy nekiúszott az üvegfalnak és szörnyethalt .én ilyenkor szoktam rakni ragasztószalagból egy keresztet az üvegre hogy lássák hogy ott az üveg nehogy nekiússzanak
2011. ápr. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Miért tennék fel ilyen kérdést ha nem így lenne?????

Kb 3 hete volt nálam, és hetente cseréltem a vizet, de mindig vizcsere utan lelassult, és kábának tünt. Britta filterrel tisztitott vizzel cseréltem a vizet mindig.

Nem pihentettem a vizet. Ez mit jelent pontosan?

A betták számára ajánlott kaját adtam neki, naponta egyszer.

Szürő nem volt benne, azt mondta az eladó nem kell a bettakhoz.

2011. ápr. 17. 16:56
 4/19 gfero ***** válasza:
100%

murr

.tiéd a pálya úgy is annyira élvezed ezeket a dolgokat és olyan szépen el tudod magyarázni

2011. ápr. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Köszönöm gfero, már készülök az írásra, csak kicsit rápihentem, nehogy káromkodjak, mert a múltkor már megszóltak érte.


Tehát, sikerült 3 hét alatt megölnöd a bettát a tudatlanságod miatt. Ezért mondjuk mindig, hogy könyvből tanuljon az ember, ne egy eladói OKJ-s képzéssel rendelkező "szakembertől", bő 5 perc alatt...


A víztisztítód lágyítja a vizet, a halak a nullás vízben nem élnek meg, ráadásul a vízparaméterek hirtelen változása végzetes számukra. Arról nem is beszélve, hogy 1-2 celsius hőmérsékletkülönbség is képes ölni.

Tehát a csapvizet állni hagyjuk, hogy átvegye a szoba hőmérsékletét és kiszellőzzön a klór, majd betöltés előtt a vízfűtővel beállítjuk a kellő hőmérsékletet. Hetente 30%-ot cserélünk ily módon.


A másik, hogy MINDEN akváriumba kell szűrő, aki azt mondja, hogy nem, az nem ért hozzá. Legalább egy kis szivacsszűrő, 1500 Ft.


Nem írtál a vízmelegítőről, de a bettának 26-27 fokos víz kell, trópusi hal. ÉS minimum 30 literes akvárium.


A gyomra is érzékeny, a műkajákkal való etetés kerülendő. Bár a fagyasztott cyclopsra, szúnyoglárvára, artemiára nincs ráírva, hogy bettának való, de ha kicsit utána olvasnál, tudnád, hogy ezt eszi a természetben, ezekben megvan minden tápanyag, ásványi anyag, vitamin, ami kell neki.


Ha nincs letakarva az akvárium, a hideg levegő is elpusztítja, hiszen labirint kopoltyús, a légköri oxigént lélegzi be.

2011. ápr. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Hidd el, nem szándékosan öltem meg szegényt.

Rákerestem a neten, de ilyen konkrét dolgokat nem írtak le. szó se volt arról, hogy pihentetni kell a vizet. Azt mondta ne csapvizet használjak, mert arra érzékeny, inkább szürjem meg a brita vizszurovel...

Azt hittem megbízhatok az eladóban, de úgy látszik tévedtem. Amúgy melegen tartottam, a 26-27 fokos vizet biztositottam számára.

Köszönöm a tanácsokat (és azt, hogy nem káromkodtál), a legközelebbi bettával sokkal jobban fogok vigyázni.

2011. ápr. 17. 17:28
 7/19 gfero ***** válasza:
100%
szép.egy helyen igazítanám ki hogy szivacsszűrőt én csak ikráztató medencébe használok egy 30-40 litereshez inkább a belső szűrő mert mozgatja a víz felszínét is meg jobb is de persze olcsóbb inkább vegyél egy Eheim Pick up belső szűrőt 2006.meg próbálj meg szerezni valahonnan rendes csapvizet amit legalább 1 napig pihentesd a részleges vízcsere előtt vagy használj tetra aqua safet
2011. ápr. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Jó, azért nem kell külön megköszönni, hogyha nem káromkodok :D Csak felidegesít, ha az állatok életével játszanak, vagy ha tudatlanság miatt pusztulnak el.

De persze mindenki hibázik, én is öltem már halat a hülyeségemmel, meg kell tanulni valahogy mindent.


[link]

Itt a kezdőlapon találsz 5 ajándék e-bookot, olvasd át őket. Van külön bettás fórum (illetve sok hasznos téma):

[link] ?oldal=36&show=posts&topic=231

Illetve:

[link]

Esetleg a Horn-Zsilinszky: Akvarisztika c. könyvét is érdemes lapozgatni.

2011. ápr. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Én bettánál jobban szeretem a szivacsszűrőt. Nem kedveli a nagy áramlást, a fátyolos farka miatt nehezen úszik.

Nem csinál sok mechanikai koszt, a szivacsszűrő pedig biológiai szűrésre sokkal jobb.

Persze ez valóban csak kicsi, maximum 20-25 literes akváriumig működik, nagyobban nem tudja megfelelően átmozgatni a vizet. 30 literre már valóban mehet egy kis belső szűrő.

2011. ápr. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
32%

Murr!

Én azt mondom, hogy a káromkodós murr jobb.Én is láttam amikor kiosztott téged az a gyerek és teljes mértékben NEM értek vele egyet!Ugyanis ezek nem értik meg ha nem mondod meg nekik igazán sőt van amikor az sem segít.Viszont van egy hátránya annak ha ilyen stílusba beszélünk.Nézd meg az én százalékom azzal szórakoztam én is hogy az utóbbi időben csak ezeket b@sztattam és nem rég vettem észre, hogy ennyin vagyok.

2011. ápr. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!