Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Rejtélyes halálok oka?

Rejtélyes halálok oka?

Figyelt kérdés

Az egyik guppi nőstényem épp haldoklik. Egyre több halam hal meg mostanság. Hirtelen eltűnt 1 guppi hímem, 2 endler guppi nőstényme is meghalt és most a sima. A többiek virulnak, kivéve a pink dániókat akik csipkedik a kisebbeket és azok nem néznek ki jól megcsipkodott farokkal.

Nem értem miért vannak ezek a halálesetek. Csak így, hirtelen. Az akvárium 66 literes, betta hím, guppik, dániók, neonok. Kissé megfogyatkoztak, lehet több fajta tartását abbahagyom és veszek helyettük otocinclus affinisokat. Már rendeltem is, mert nagyon elszaporodott a barna alga az akváriumomban. Lehet ez az ok? Levegőzető,szűrő,melegítő van. Az ivadékoknak semmi baja. Nemrég cseréltem részlegesen vizet. Valami a vízzel lehet, nem? Valami nitrátos cucc vagy ilyesmi? Esetleg betegség? Külső jelek nincsenek.


2011. ápr. 17. 22:09
1 2
 11/12 gfero ***** válasza:
hát akkor ott a gond hetente kell porszívózni az aljzatot és hetente lecserélsz 30%-ot a vízből pihentetett vízre vagy használj tetra aqua safet.és csak minőségi eledelt használj.pl.tetra,sera,jbl és fagyasztott kaját csak vigyáz hogy ne adagold túl mert ezáltal is megmérgezed a vizet .milyen szűrőd van ?
2011. ápr. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Rendben, vízcserét csinálok hetente, most is akkor csináltam a biztonság kedvéért egyet. Fagyasztott szúnyoglárvával és Tetra kajával etetek.

AquaEl TurboFilter 350-em van

2011. ápr. 18. 17:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!