Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Zöld fonalalga kialakulásának...

Zöld fonalalga kialakulásának mi az oka?

Figyelt kérdés
csak kíváncsiságból kérdezem
2011. ápr. 17. 23:28
1 2
 11/13 Platypus ***** válasza:
20:51 Azért nem nő a hólyagos vízikelyhed, mert kevés halad van és feltételezem jó erős külső szűrőd. Ez egy nagy nitrátigényű növény. A növényszőnyeged Sagittaria subulata. Ha adagolnál az akváriumba mikro és makroelemes tápot, persze mértékkel, akkor szebben nőnének a saláták és lehet hogy az algával se lenne annyi gondod. A külső nitrátpótlás a makroelemes tápokban nem szokott algásodást okozni, mert ammónia nem jár hozzá. Az a nitrát, ami a halaktól származik, ammóniaként kezdi a pályafutását.
2011. ápr. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

11:02!

Lehet... én Sagittaria subulata var. pusilla-ra tippelném jobban megnézve.

Nem volt mindig ilyen kevés halam, de akkor se nagyon nőtt a hólyagos. Igaz, túlhalasítva akkor sem volt.

A szűrőt sem mondanám túl erősnek: Eheim Professional 3 2073-as, gyári töltettel. Mindenhol azt írták/mondták, hogy ez milyen gyenge szűrő a maga 1050lph-jával egy 300-as akváriumhoz. Én nem ezt tapasztalom. Vízáramlás van rendesen az akváriumban, a víz kristálytiszta, a mulm se nagyon gyűlik össze. És az igaz, hogy 300-as az akvárium, de víz az csak olyan 230-240 liter van benne. A háttér, aljzat, stb. elég sokat elvesz.

Tápozni Sera Florena-val szoktam, élesztős CO2-dal kiegészítve.

"Salátaként" melyik növényre gondolsz?

2011. ápr. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Platypus ***** válasza:
A saláta nálam csak szimplán a vízinövény. Ha úgy nézem, hogy csak úgy 7 halad lehet 300 literre, akkor egyáltalán nem gyenge az a szűrő. A talaj baktériumai is dolgoznak rendesen a nitrogénvegyületeken. A helyedben legalább valami tablettát raknék a vízikehely gyökeréhez, látványilag nekem nagyon hiányzik valami magas növény, ami a vízikehely pont lehetne. Ezt a fajt láttam már mindenféle gusztustalan akváriumban nőni, mint a bolondgomba. Fényre, talajra egyáltalán nem kényes, a mikroelemes tápokat se igényli(mint pl. a florena),de úgy látom, akkor a legboldogabb, ha halsz@rban úsznak a gyökerei. A Cryptok nagyon szeretik a gyökértápokat, ez erre a fajra is áll.
2011. ápr. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!