Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hol szerezhetnék hólyagos...

Hol szerezhetnék hólyagos vízikelyhet?

Figyelt kérdés

Akvarista.hu-n ugyan találtam nagy nehezen. Egyszerűen alig akar betölteni az oldal, de állandóan, már a ....kivan vele:S más oldal rögtön betölt, de ez mindig szenved. Meg amiket sikerült találnom nagyon nagyok, van aki azt írja egy méter körüli, van aki azt, hogy 70-80cm-es. Nekem ettől kisebb kellene, 40cm magas az akváriumom.

Az 1 méteres növény úgy elsötétítené szerintem, mint az állat, tekintve azt, hogy 2x18wattos világításom van. Bár nálam is megnőne tudom, de azért mégis.


Ráadásul Cegléden, vagy Monoron tudnám megvásárolni/átvenni a növényt!


2011. ápr. 18. 21:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Háth. Ha szabolcsi lennél, tudnék neked adni 30-40cm magasságúakat.
2011. ápr. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nekem postán is jó:D
2011. ápr. 18. 21:21
 3/7 anonim ***** válasza:

De most figyelj. Hiába veszel 40 centiset, 2 hét alatt úgyis 80 lesz. Ezt ne úgy képzeld el, hogy majd egy év alatt megnő, francokat, a hólyagos vízikehely fény nélkül is nő, mint a gomba.


Olyan pedig nincs, hogy valakinél csak 40 centire nő, valakinél 80-ra. Azért mondják ezt, mert a fodroslevelű vízikalásszal keverik rengetegen.


Olyan növényt válassz, ami a te akváriumodba való.

2011. ápr. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

őőő ezt most konkrétan a fényviszonyokra írtad?

Hogy olyat válasszak, ami az akváriumomba való?

2011. ápr. 18. 21:41
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem arra (persze az is nagyon fontos), hanem most konkrétan a méretére. Mert ahogy mondtam, pillanatok alatt megnő.


Amúgy olyan 100 liter körüli akváriumban már nem rossz növény, ha csinálsz belőle egy árnyékosabb sarkot, attól a másik oldalon még lehetnek fényigényesebb növények.

Nálam 70 literben egyik sarokból átért az ellenkezőbe, de azért lehetett tőle telepítgetni. Aztán a végén csak megváltam tőle.

2011. ápr. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
értem! Nekem 120l-es az akváriumom! Miért váltál meg tőle végül?
2011. ápr. 18. 22:30
 7/7 anonim ***** válasza:

Mert elkezdtem komolyabban növényezni, sok helyet elvett a fényigényes növényektől. Meg túl nagy volt, csak a csupasz szára látszott, a levele pedig felfeküdt a víz tetejére.

Viszont otthon az aranyhalasban (130 literes) csak az van, meg néhány anubias, mert kevés a fény, nem volt még időm barkácsolni. Ott egyáltalán nem néz ki csúnyán, van vagy 10-15 tő belőle. Hát ízlések és pofonok, én alapvetően szeretem ezt a növényt.

2011. ápr. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!