Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hólyagos vizikelyhet el kell...

Hólyagos vizikelyhet el kell ültetni? Részletek lent.

Figyelt kérdés

300 literes sügeres aki restart előtt állok. Az egyik felét egy kicsit le szeretném árnyékolni hólyagos vizikehellyel.

Az aljzat kvarchomok, kemény a víz, több nagy fehér mészkő a dekor. Szűrésem elegendő, össz. 2900l/h névleges.

Leendő növények: 1 nagy tő Microsorum, 3-4 tő Anubias, néhány tő Hólyagos Vizikehely.

Azt tudom, hogy az első kettőt rá kell kötözni valamire. Az baj ha a gyökerük vége a homokba ér?

A Vizikelyhet is fel kell kötözni valamire vagy azt el lehet ültetni a homokba?

Valamilyen folyékony tápoldatot használjak?

Előre is köszi!


2011. máj. 10. 16:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem megfelelően el van ültetve, de nem homokba, hanem 2-3mm szemcseméretű zúzalékba.
2011. máj. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nem, vizikelyhet homokba kell ültetni. az sem baj, ha a gyökerük vége a homokba ér, viszont ne legyen ez a rész több az egyharmadánál. szal 3/4-e ne legyen beültetve. linkelsz majd képet légyszi, mikor kész lesz? :)
2011. máj. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az anubias belegyökerezhet az aljzatba, csak a gyöktörzse legyen kinn. A microsoriumnak nagyon gyenge a gyökere, inkább fonalszerű, azt nem szabad bedugni a homokba, meghát a sügérek úgyis kitúrják. Tehát az egyáltalán ne kerüljon aljzat alá.

A hólyagos vízikehelynél is van gyöktörzs, annak is talaj felett kellene lennie. Gondolom ezt is rengezni fogják, lazán rá lehet kötni vagy gumizni nagyobb kövekre.

Tápoldatozni ezeket a növényeket szerintem felesleges, ennyi vízre rengeteg kellene, látványos eredményt pedig nem érnél el vele. A vízikehely úgyis nő, mint a gomba, annak talán még árt is a törődés :D

Persze ha mondjuk a gyári ajánlás 1/3-át a vízhez adod hetente, akkor biztosan nem lesz hiánytünet, meghálálják a növények.

2011. máj. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jajj, a vízikehellyel kapcsolatban nem fogalmaztam egyértelműen. Tehát azt el kell ültetni, a gyökere legyen homokban, nem jó, ha kilóg. A gyöktörzse viszont maradjon kinn. A kőre kötözést pedig úgy értettem, hogy azzal együtt elültetheted, akkor nem túrják annyira ki.
2011. máj. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Frontosa ***** válasza:
Köszönöm a kielégítő választ!
2011. máj. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Frontosa ***** válasza:
Pontosan ezt akartam írni én is. =)
2011. máj. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek
2011. máj. 10. 17:49
 8/8 Frontosa ***** válasza:
* jav: kiegészítő
2011. máj. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!