Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sziámi harcoshalam rengeteget...

Sziámi harcoshalam rengeteget jár fel a felszinre levegőért. Ez normális?

Figyelt kérdés
Ez az első halam.Azért választottam,mert elég egyszerű a tartása és mert nem igényel levegőztetőt.De egy napja rengeteget jár fel a felszínre levegőért.És mivel nem vagyok ebben tapasztalt aggódom kicsit,hogy ez normális dolog e egy sziámi harcos hal esetében.A válaszokat előre is köszönöm.
2011. ápr. 19. 22:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Talán a legismertebb és leghíresebb labirint-kopoltyús hal a betta, vagy más néven a sziámi harcoshal, és a paradicsomhal, amit az akvarisztikai hobbi "megalapítójának" is neveznek.


A labirintkopoltyús halakra jellemző, hogy kopoltyújukon keresztül csak a szükséges oxigén mennyiségének kis részét képesek felvenni, mivel természetes élőhelyükön ezek a halfajok mocsaras, lápos, nagyon erősen felmelegedő vizek lakói, ahol gyakran a víz oldott oxigéntartalma minimális. A hiányzó oxigénmennyiséget a kopoltyúüreg felső részén található labirintszerv segítségével, a vízfelszín fölötti atmoszférikus levegőből nyerik ki. A labiritszerv, mint nevéből is látszik, olyan mint egy labirintus, ahol a hajszálerek álltal szállított vér nagy felületen érintkezhet a levegővel, és a gázcsere lebonyolódhat.



Read more: [link]

2011. ápr. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%

Gondolom normális, de ha a saját pisijében úszik, kevesebb lesz az oxigén a vízben és a kopoltyúját is csípi :)

Azért vizet cserélni szoktál néha ugye. Nem szabad túl kicsi akváriumban tartani hát úgy egy 20 liter pl már elég kicsi.


Jó ha nem színezett kék, narancssárga, rózsaszín, piros.. kavics van alatta melyből kioldódhatnak érdekes dolgok, hanem inkább valami normálisabb talaj pl sóder, vagy fekete bazalt.


És heti 1 x olyan 30% vízcsere ajánlott, állott vízzel. De persze túlzásba sem szabad vinni a vízcseréket, mert a túl nagy higiénia is árt a halaknak.

2011. ápr. 20. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én ezt a "nem kell neki levegőztető" dolgot soha nem értettem.

Annyira értelmetlen így, hogy nem is tudom követni ezt a gondolatmenetet.

A legtöbb akiban egyáltalán nincs levegőztető, mert annyira egyik hal sem igényli.

Szűrő viszont minden akváriumba kell, (evidencia, hogy ez alól a betta sem kivétel, tekintve, hogy nem szeret a saját szarában úszni), - a szűrő meg levegőztet is. Vagy így, vagy úgy, ki hogy szereti, de megoldja az oxigén beoldást.

Ha túl sokat pipál, az egyáltalán nem természetes. Képes levegőt felvenni a légkörből, de ha csak onnan van lehetősége, akkor akár a szőnyegre is kitehetnéd, vagy levihetnéd sétálni egy kicsit.

Legalább a vízfelszínt kéne mozgatni egy szűrővel, az már sokat segítene rajta.

2011. ápr. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Egy 20 literes akváriumban van.Hetente egyszer cserélem a vizet.Bár még csak 2 hete van meg és sajnos nem tudtam még szűrőt beszerezni,de azon vagyok.
2011. ápr. 20. 19:29
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezek után már csak remélni tudom, hogy az a heti 1 vízcsere, csak részleges.

Mihamarabb szerezz be egy szűrőt! Mondjuk egy ilyet:

[link]


Viszonylag jó ár/érték arányú.

Használd alacsony fordulatszámon, úgy, hogy az áramló víz erősen fodrozza a vízfelszínt. Levegőt ven fontos nyomni hozzá.

Szűrő nélkül olyan, mint ha egy kisbabán soha nem cserélnél pelenkát, és a szarban kapálózna.

Fűtő is mindenképpen kell, mert a betta nagyon igényli a meleget, remélem az azért van! (bár, ezek után...)

Kell egy 25 w-os fűtő, és le kell takarni az akváriumot, hogy a víz fölött lévő levegő ugyanolyan hőmérsékletű legyen, mint a víz.

Néhány növény se ártana, nekik nyilván kell világítás is.


Mindegy, nem is folytatom, meg nem megyek bele, mi az hogy "egyszerű tartás" de a szűrő, és a fűtő elengedhetetlen.

2011. ápr. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!