Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha kis tavi halakat hozok...

Ha kis tavi halakat hozok haza a kerti tavamba, mit tegyek, hogy nehogy behozzak piócát is?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 21. 22:57
1 2
 1/12 Platypus ***** válasza:
Az egyetlen biztos megoldás, ha karanténozod őket akváriumban pár hétre.
2011. ápr. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
ha ide valahogy piócák kerülnek én menten meghalok
2011. ápr. 21. 23:01
 3/12 anonim ***** válasza:

A piócát látod a halakon, legalább kisujjnyi vastagságúak, tehát ettől kell a legkevésbé félned. Ha pecával fogod a halakat, akkor azok nem is lehetnek piócásak, mert az a hal már nem eszik, elbújik, szenved.

Nagyobb veszély a haltetü és egyéb paraziták. Őket valóban karanténozással szűrheted, esetleg neomagnollal érdemes lefertőtleníteni őket.

2011. ápr. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Platypus ***** válasza:
Létezik cérnavékony pióca is, régen hoztam olyan kiskárászt az akváriumba, amin ilyen lógott. Leszedtem róla és semmi baja sem volt utána. Ha ezek a dögök elszaporodnak, elképzelhető hogy képesek komoly gondot okozni.
2011. ápr. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hm. Még nem találkoztam ilyennel. De ez ugyan az a faj, csak fiatal, vagy ilyen is marad?

Én speciel a nagy vaskos piócákból tartottam kiskoromban. Egy patakból szedtem össze őket, mezítláb. Jó móka volt, amíg észre nem vettem, hogy vagy 10 rácuppant a lábamra. Mondhatom, volt sírás rívás :D


Minden esetre a neomagnol szerintem ellenük is hatásos.

2011. ápr. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

köszi szépen a válaszokat, pióca pete sem kerülhet semmiképp sem hozzá?:D pecabottal fognám a halakat.

utolsó mesélj milyen volt a piócák leszedése stb?

2011. ápr. 21. 23:20
 7/12 anonim ***** válasza:

Le lehet hugyozni, azt állítólag nem szereti,

vagy ha ecettel nyakon öntöd talán azt se.

Mondjuk a barátom csak letépte, neki nem fájt azt mondja.


Rajtam meg még sosem volt pióca :)

2011. ápr. 22. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Salx Narval ***** válasza:
Én a tubifex között is találtam már piócát,1cm piciket.Nem tudom mekkora lehet a legapróbb, de szerintem kisebb is van.Gondolom idővel megnőnek.A halakat mindenképp fertőtleníteni és karanténozni kell, nehogy bevigyenek valamilyen parazitát, férget a tavadba. A vízhez is szoktatni kell, hiszen nagy stressz éri őket a megváltozott körülmények miatt, ne tetézd még a hirtelen vízváltozással is. Fokozatosan adagold a csapvizet, a hozott tó vízéhez.Én is neomagnolt ajánlanék vagy parakill turbót,jó még a malachit, metilén, páros, eseteg a konyhasó.Csinálj egy erős, kb 10perces gyorsfürdőt és utána tartósat, 2nap után 50% vízcsere.Ha nincs lehetőséged 1-2 hetes karanténra, ezt a 2 napot akkor is nagyon ajánlott kivárni, egy nagyobb edényt biztosan találsz valahol.
2011. ápr. 22. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Platypus ***** válasza:

[link]

Szerintem erről a fajról vagy valami rokonáról lehetett szó. Ez a halpióca. Eddig csak kicsikkel találkoztam, de elvileg képes megnőni 10 centisre. Csipesszel elkaptam a végét a hal meg 2 rántással letépte magát. Lehet levágni a haltól távolabbi végét, ha az biztonságosabban megoldható. A piócák nem regenerálódnak, elpusztulnak és leesnek a halról.

2011. ápr. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem emlékszem, hogy hogyan szedték le a piócákat, mert nagyon kicsi voltam, bőgtem és féltem hogy meghalok :D

De amúgy felnőtt fejjel egyáltalán nem para, nem veszélyesek, sőt gyógyításra is használják őket. Ecettel, sóval szerintem simán le lehet szedni, bár ez nem valami humánus. Utána kell nézni, hogy az orvosi piócát hogyan távolítják el, ha nem haragszol, nem teszem meg helyetted.

2011. ápr. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!