Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a véleményetek a POND LINE...

Mi a véleményetek a POND LINE TAVI ALGAGÁTLÓ szerről? Ma öntöttem a halas tavamba és el kezdett habzani tőle a víz. Mitől van ez?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 7. 20:17
 1/4 Salx Narval ***** válasza:
Azt sajnos nem tudom, hogy a szertől habzik e a víz,de azt igen, hogy ha jó a szer, akkor a tetemes algapusztulás miatt megromlik a víz és elpusztulhatnak a halak is.Tehát nem elég az algát irtani, a vizet forgatni és intenzíven szűrni is kell, főleg ilyenkor.Telepíts a tavacskádba úszó növényeket, úgy, hogy legalább a vízfelszín harmadát takarja, továbbá a szélekre sást, vagy nádat ill bármilyen mocsári növényt.Nagy hatásfokú víztisztító és algagátló a közönséges békalencse is.Egy hálóval könnyen ritkíthatod, ha kell.Én JBL Algolont használok, mert nincs benne réz.
2010. ápr. 9. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szerintem azért habzik a tó víze mert a szer amit beletettél alaposan megemelte a pH értéket a víz lúgos lett. Én az Algenkiller-Protect nevű szert használom

már évek óta, ilyen gondom még sosem volt.

2010. máj. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 ágnes1980 válasza:

Sziasztok,

sajnos nekem nincs jó tapasztalatom a pond-line tavi algagátló-val kapcsolatosan.

Kerti tóba raktam tényleg pár csepp!!!! algagátlót. Alga alig volt még benne, de ki akartam próbálni, hogy jó lesz-e a termék nyárra, és tényleg irtja-e az algákat.

Szombat délután raktam bele ( tényleg keveset, mert nem akartam a gyors algapusztulás miatt oxigénhiányt... ) Vasárnap éjszaka elpusztult az összes aranyhal.

Nagyon-nagyon sajnáltam őket, hogy így kellett megfulladniuk. Mert gondolom, hogy bekövetkezett az oxigén hiány, bár nem értem, hogy az a kevés alga, hogyan okozhatott ekkora bajt.

Soha többet nem veszek ilyen vegyszereket, inkább naponta takarítjuk a tavat.

Ha esetleg van valakinek más ötlete, tapasztalata hogy miért pusztulhattak el ilyen kevés szertől, az írja meg légyszíves.

2011. ápr. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Nehezen lehet megítélni, hogy mi lehetett a gond, hiszen nem írtál semmit a tavadról, vízszűrődről, növényzetről, halállományról.Talán a szűrés, levegőztetés hiánya lehetett a gond, esetleg az infuzóriumok hirtelen elszaporodása.Az algairtó szerintem csak a kegyelemdöfést adta meg, elvéve a maradék oxigént is, az algák kiirtásával.A szer közvetlenül nem okozhatta a halak elpusztulását, főleg ha egy jól szellőztetett, növényesített tóról beszélünk, hacsak nem adagoltad túl.500liter vízhez 1 evőkanálnyit kell tenni, én a 400literes akváriumba tettem ennyit.Ebből kiszámíthatod, hogy volt e nálad esetleg túladagolás.Én azért nem használom már, mert majdnem kiölte a kényesebb növényeimet, de a halak jól bírták, még az érzékeny fajok is.Ha írsz a tavadról, szívesen segítek kitalálni mi lehetett a gond, mert így csak találgatni lehet.Sajnálom, hogy elpusztultak a halaid.
2011. ápr. 10. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!