Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Túlélhetik még a halaim a...

Túlélhetik még a halaim a következő napot?

Figyelt kérdés

Ma reggelre vettem észre, hogy darakórosak lettek a halaim. A bettán nem látok, de a többin szembetűnő a 2-3 db pici fehéres pont az úszóikon. Nincs itthon gyógyszer, csak neomagnol, de azt nem merem berakni, pedig hallottam, hogy az is gyógyíthat. Holnap tudok elmenni sera costapur-ért vagy parakill turboért (nem tudom melyik jobb), addig kibírják? Sót érdemes ma azért raknom, vagy nincs jelentősége?

Még pár kérdés, hogyha nem baj:

Naponta rakjak újra sót a vízbe, vagy elég 1x a kezelés alatt?

Akkor a kezeléstől számítva 1 hét koplalás?

Vízcserét gyakrabban tegyem-e, mint hetente 1 alkalom?

Olvastam 1x, hogy otocinclust el kell távolítani a sózás miatt, meg a vegyszer miatt, de hát ők is pöttyösek, kezelni kéne őket. :(


2011. ápr. 25. 08:51
 1/6 gfero ***** válasza:
42%
a parakill jobb a kezelés 6 napig tart a 3-dik nap után csinálsz egy 50%-os vízcserét és újból bele teszed a megfelelő mennyiségű gyógyszert és még 3 nap kezelés a végén megint 50%-os vízcsere.a hőfokot tekerd 28 fokra és kezelés alatt ne etesd a halakat .a sót elég 1x belerakni de elég csak 1 kiskanál 10 literhez de nem kötelező.
2011. ápr. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a gyors választ. :)
2011. ápr. 25. 09:00
 3/6 Platypus ***** válasza:
Esetleg kipróbálhatod a kolloid ezüstöt, vizsgálatok szerint hatékony darakór ellen, és azt ma is tudsz venni az ügyeletes gyógyszertárban.
2011. ápr. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

[link]


Kimondottan van is halaknak ezüst kolloid, itt az aquaclear. Nem tudom, hogy a "tiszta" ezüstkolloidnak is ez-e az adagolása. Utána nézek van-e nálunk olyan, hogy ügyeletes gyógyszertár, mert még sosem hallottam ilyenről. :D

2011. ápr. 25. 10:48
 5/6 Platypus ***** válasza:

A kimondottan halaknak szánt ezüstkolloid egy nagy kamu a termékleírással egyetemben(pl. egészséges akváriumba szigorúan tilos ilyesmit önteni). Ugyanolyan ezüstkollid mint a többi. 0,1 %-os oldat és a javasolt adagolás 100ml/100 liter. Ha veszel a gyógyszertárban, ez alapján ki tudod számolni a szükséges adagot. Kérj mellé egy üres fecskendőt is a kiméréshez.

Ez tényleg egy "forradalmian új" módszer, azaz nincsenek vele gyakorlati tapasztalatok. Az egyetlen ok, amiért javaslom neked, hogy ez a szer húsvéthétfőn is beszerezhető. A darakórnál nagyon fontos a mielőbbi kezelés.

2011. ápr. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, utána néztem a hozzászólásokat és ott se volt sok bizalom ehhez. Köszönöm a segítséged, találtam gyógyszertárat is, ami nyitva van egész nap, sőt éjszaka is reggelig. :)
2011. ápr. 25. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!