Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért nem lehet erősebb...

Miért nem lehet erősebb világítást rakni egy műanyagtetős akváriumra?

Figyelt kérdés
1x olvastam itt, hogy amit szettben megvásárolunk akváriumot világítással, annál erősebbet nem is lehet bele rakni. Nem bírná el a foglalat? Pedig általában nagyon silány a világítás benne, nekem is az egyik tetőben egy 11 wattos kb 10-12 hosszú fénycső van, ami semmire nem jó. :S Mellé rakni nem tudok másikat, ráadásul a mostani cső is egy domború, műanyag átlátszó tartóban van, ami elfoglal minden helyet.
2011. ápr. 25. 15:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Miért? Nem lehet erősebb világítást rakni egy műanyagtetős akváriumra? :)


Szedd le a burkolatot, akkor lesz hely. Vagy használj vízalatti csövet, (víz fölött) az kevés helyet foglal.

Egyébként igen, adott helyre adott teljesítményű fénycső fér be. Ugyanolyan méretnek ugyanakkora a teljesítménye.

2011. ápr. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ha leveszem a burkolatot, akkor a fénycső beleesik a vízbe a foglalattal együtt és szerintem nem tenne neki jót. :D 18-20 wattosat szeretnék max belerakni, mert ez siralmas. Nem tudom mekkora lenne, ha van 18-20 wattos. A mostani, mint írtam 10-12 centis, még kb 5 cm hely van a burkolatban, szóval, ha csak kicsit hosszabb, az nem baj. Víz alatti világításon már gondolkodtam, de sokszor ilyen hülye színekkel együtt lehet csak megvenni (kék, piros). Azt lehet víz felett is? Nem olyan, mint a fűtő, hogy csak víz alatt kéne használni? :D Sajnos nincs vele kapcsolatban tapasztalatom.
2011. ápr. 25. 15:28
 3/19 gfero ***** válasza:
egy ilyent nem tudsz beszerelni [link]
2011. ápr. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

gfero:

Ilyen kompakt fénycsöveket kerestem 2 hete. Voltam obiban, praktikerben, baumaxban és 1 db 6500 K-s fénycső se volt, csak 2700as. :S Kb. azt sem tudták miről beszélek. Díszállatboltban sem volt.


Ilyen jó lenne, de azt olvastam, hogy a foglalat csak akkora wattot bír el, amennyit a szettel adtak. Most ebben mi az igaz?

2011. ápr. 25. 15:42
 5/19 anonim ***** válasza:

A klasszik 18 w-os 60 cm hosszú. De az T8-as.

A tiéd T5, vagy T4, azért kisebb. Esetleg annyit lehetne még csinálni, hogy szétszedni az egészet, és új foglalatokkal megcsinálni, ami kevesebb helyet foglal. T4es csövekkel.

Am. a vízalatti jó úgyis, hogy csak rádobod a víz tetejére, és tapadókorongokkal rögzíted. Fehér színű is van.

2011. ápr. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Amúgy egy 25 literes "karantén" akváriumról van szó, ami növényekkel üzemel(ne), ha nem rohadna ki minden. :D 40 centi hosszú, ezért probléma a fénycső hossza. Nem tudom amúgy, hogy T4es-e, nem volt hozzá semmi infó. :(

A linkben lévő égők jók lennének méretre, csak nem érné meg 3-4 órát utazni érte Budapestre, de hátha itt is van. :D

2011. ápr. 25. 15:50
 7/19 A kérdező kommentje:
20 cm hosszúságú fér el foglalattal együtt. :)
2011. ápr. 25. 15:54
 8/19 gfero ***** válasza:
ha bemész egy tungsram vagy képviseletbe de szerintem máshol is meg lehet rendelni és egy pár napon belül meghozzák amit kívánsz.én most rendeltem egy 30w-os
2011. ápr. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Pontosan hány literes az aki, és milyen hosszú?
2011. ápr. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Később olvastam a kommentet...


Valami ilyesmiben is lehetne gondolkodni:

[link]


[link] PL-C 18W/865/2P 1CT&ctn=927905486580_EU

2011. ápr. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!