Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért nem lehet erősebb...

Miért nem lehet erősebb világítást rakni egy műanyagtetős akváriumra?

Figyelt kérdés
1x olvastam itt, hogy amit szettben megvásárolunk akváriumot világítással, annál erősebbet nem is lehet bele rakni. Nem bírná el a foglalat? Pedig általában nagyon silány a világítás benne, nekem is az egyik tetőben egy 11 wattos kb 10-12 hosszú fénycső van, ami semmire nem jó. :S Mellé rakni nem tudok másikat, ráadásul a mostani cső is egy domború, műanyag átlátszó tartóban van, ami elfoglal minden helyet.
2011. ápr. 25. 15:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
-de a foglalatot akkor is cserélni kell.
2011. ápr. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Fent írtam éppen, hogy 25L, 40 cm hosszú és nagyon bosszant a fénye. :)

Találtam tungsram márkaboltot itt Szegeden, szerintem, ha kérem oda megrendelik, vagy netán lesz is esetleg. :)


Köszönöm a válaszaitokat, én jónak találom a kompakt fénycsövet, mint a linkben, ha elviszem a foglalatot biztos tudni fogják, hogy nem ég-e le a több wattól. :)

2011. ápr. 25. 16:06
 13/19 gfero ***** válasza:
szerintem a foglalatot is cserélni kell de az legyen a legnagyobb baj legalábbis szerintem.
2011. ápr. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Szerintem is le kellene cserélni a foglalatot, főleg, hogy nem túl biztató a kinézete, bár maga a jelenlegi fénycső is... hát össze van olvadva a csőnek egy része, vagy nem tudom mi lett vele és nagyon büdös. :S

Philips márkaboltot kivételesen tudom hol van. :D

2011. ápr. 25. 16:10
 15/19 Platypus ***** válasza:
71%

Nekem egy ilyen viszi el a 25 literesem, és a növényeim nőnek mint a dudva: [link]

Szerintem tűrhető árban van, és nem kell házilag a 220-at buzerálni. Van picit kisebb is, egy ezressel kevesebbért. És ez egy nagyon esztétikus megoldás is egyben.

2011. ápr. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

A barátom pl bele hekkelt egy 70 literes akváriumba 70watt világítást, úgy, hogy

2db 26wattos Dulux fénycsővet rakott bele.

Ahhoz kellett foglalatot is venni, meg elektronikus előtétet, mert ami a sima neoné, az nem jó hozzá, ez egy másfajta neon, ennek sok lába van és ilyen hogy egy csövön dupla neon van, viszont sokkal erősebb a fénye még csak ha a lux-ot nézem is, mint egy sima neonnak, ugyanannyi watton. Szóval ez brutál világítás, nem tudom mire volt jó, mert baromság, de meg lehet csinálni. Egy kicsit melegszok, ezért még kilukasztgatta a tetőt középen, és egy PC ventillátort is odaszerelt rá. Aztán lehet benne tartani akármilyen nagy fényigényű növényt, meg a zöldalga is nő benne mint atom, ha nem cserélünk hetente vizet.


szóval ilyen csövek pl:

[link]


Ez jó, mert kis helyen elfér és nagy fénye van, sok wattos, meg minden ami kell. 6500 K ez jó a növényeknek is.


és hozzá ilyen Halvar elektronikus fénycső kell, hát nyilván ami pont hozzá való, olyan.


[link]


Mondjuk nem olcsó, mert a 36wattos neon az olyan 1700 + az előtét az 5ezer körül + a foglalat, meg kábelek olyan 1000 Ft


De ha 2db neont raksz, akkor dupla fényerő és olcsóbb, mert akor is elég csak 1db előtétet vanni, olyat ami elvisz két neont is, pl 2x36 wattosat.


De ez csak később lesz jó inkább, mert ha elromlik a neon, annak már olcsó lesz a cserélje.



-----------

Szóval ilyen dulux csövet, vagy csöveket bele lehet barkácsolni. A tiédbe kisebb is elég gondolom.

1W/liter fényt csinálni az már túl sok és elég hülyeség, csak alganövesztőnek jó.

2011. ápr. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
"2db 26wattos Dulux" ez 2db 36wattos Dulux akart lenni, csak elírtam
2011. ápr. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
"Halvar elektronikus fénycső" na ez meg Helvar elektronikus fénycső előtét akart lenni, csak most úgy látszik nem tudom írni :)
2011. ápr. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is a segítséged hableány. :) Most már kaptam elég sok támpontot, hogy hogy lehetne csinálni, villanyszerelő ismerős is be lett fogva, hogy csinálja meg nekem a foglalatot, meg, amit még kell, majd neki is megmutatom, amiket írtatok, jobban maga előtt tudja látni, én meg azt tudom, hogy milyen erősségűt akarok, úgyhogy összedobjuk a tudást. :D
2011. ápr. 26. 20:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!