Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Most mit tegyek? (kérdésed...

Most mit tegyek? (kérdésed túl rövid, magyarázatod hosszú)

Figyelt kérdés
A bettám mellé 21 literes akváriumba vettünk 2 Amano garnélát, és most vettem észre, hogy az egyik a földön fekszik, a másikat nem látom! apám szerint rácsapott egy nagyot a betta a garnélára! Nincs másik akváriumom, amibe tehetném a megmaradt garnélát!
2011. ápr. 26. 14:23
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

"Ívató háló" a neve asszem, hát ilyen, ezt így berakod akváriumba és kész.


[link]

2011. ápr. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 Platypus ***** válasza:

A felnőtt amano garnéla akkora, mint a Betta, azt már biztosan nem tudná bántani. Sajnálom hogy így alakult, szerencsétlenül jártál a bettával. Az átlagos Betta egyáltalán nem foglalkozik ezzel a garnélával.


A garnélát hirdesd meg, hamar meg fogják venni, sokan keresik ezt a fajt. Ha pesti vagy, akár még én is átveszem tőled, tudok cserébe növényeket adni.

2011. ápr. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok biztos benne, hogy a betta a bűnös, mivel a másikat nem bántja. Inkább arra gondolnék, hogy a másik feladta a harcot, nem bírta ki az áttelepítést, aztán mikor látta édesapád, hogy rácsap a betta, akkor már csak a tetemet, vagy legalábbis a sérült garnélát csípkedte.

Nagyon érzékenyek a vízminőségre, 20 liter pedig elég hamar tud borulni. Az elválasztásnak akváriumon belül nincs értelme, mert már így is kicsi a hely. A garnéla egy pohárban elpusztul, ha szét kell választani őket, akkor inkább a bettát kellene külön tenni, ő fel tudja venni a légköri oxigént is, csak vigyázz, meg ne fázzon.

2011. ápr. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a hasznos válaszokat! Sajnos nem vagyok pesti, Genfben élek :S viszont most azt csinálja a garnéla, hogy elbújt a mangróve fám alatt, és nem nagyon mozog, nincs elpusztulva, mert a száját és a csápjait mozgatja..adtam neki egy kis garnéla kaját (jbl) eszegetett is belőle, úgyhogy remélem éhen pusztulni nem fog :/
2011. ápr. 26. 17:33
 25/27 A kérdező kommentje:
és most mit tegyek? Vigyük vissza a kereskedésbe az Amano garnélát?
2011. ápr. 26. 18:08
 26/27 Platypus ***** válasza:
Ha az amano nem kifejlett példány, akkor próbáld meg elcserélni kifejlettre, vagy legyezőgarnélára. A lényeg, hogy legalább 6-7 centis garnélát próbálj csak mellérakni.
2011. ápr. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Visszavittük a garnélát az állatkereskedésbe, így lesz neki a legjobb :)
2011. ápr. 27. 18:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!