Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a feltétele annak, hogy...

Mi a feltétele annak, hogy növényeket ültessek az aksimba? Nekem kb. 3-3,5cm apró szemű kavics van benne.

Figyelt kérdés
olyan növényeket szeretnék ami nincs cserépbe hanem egyből mehet a kavicsba és szépen növekszik. Kérlek segítsetek h mit meg hogyan?
2009. márc. 6. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A feltétele az, hogy bemész a a boltba, megkérdezed az eladót, és hazaviszed a növényt. vehetsz nyugodtan cserepeset, legfeljebb otthon kiveszed belőle. Ha gyökereset veszel, akkor szépen bedugod a kavics közé, ha meg dugvány, akkor is. Ha dugvány, akkor ne aggódj, kicsit bebarnul az elején, amíg meg nem gyökeresedik, de vehetsz pár száz forintért tápot, ami gyorsítja kicsit a folyamatot.
2009. márc. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
67%

Aksimba???? Basszus, én először azt hittem, hogy az akkumulátorba akarod ültetni :) Aztán rájöttem :)

O.K., a basszus nem beszólás vagy leszólás, csak télleg félreérthető volt :)

2009. márc. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem is menj el egy kisállat kereskedésbe, és kérj különböző fajta vízinövényeket, egy-két szálat fajtánként. Ha nem szeretnéd cserépbe ültetni, egyszerűen csak fogasd le egy nagyobb kaviccsal. Amelyik jól érzi így magát, nagyon hamar növésnek indul majd. Nekem volt egy olyan fajtám, amit nem győztem tépni, olyan burjánzást művelt :-)

2009. márc. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

De nem kell táptalaj? Anélkül is jól elvannak?

2009. márc. 6. 20:28
 5/6 anonim ***** válasza:

Hello.

Ha elmész egy állatkereskedésbe, ott nézegethetsz bármilyen növényt, amelyik tetszik azt megveszed.Cserepes vásárlása esetén, vársz vele pár napot míg kiülteted,(azért kell ez az időszak, hogy kicsit gyökeret eresszen) és utána kész is van.Ha szálas növényt veszel,(Pl.Myriophyllum fajok(Süllőhínárfélék))akkor az ujjaddal csinálsz egy kis lyukat, és oda rakod bele.

A 2. kérdésedre válaszolva, hogy kell e növénytáp?

Én nem használok táp félét, hanem folyékony tápszereket adok a vízhez.Kevés sót is adhatsz a vízhez, az is jót tesz a növényeknek, és a halak is erősebbek lesznek tőle.20 Literhez 1 kávéskanálnyi sót lehet rakni.

Remélem segíthettem,,,

Üdv

2009. márc. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ(okat) sokat segítettél! már ki is néztem pár növényt és nem sokára telepítem is őket :)
2009. márc. 7. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!