Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az akvariumomba szeretnek...

Az akvariumomba szeretnek homokot tenni, szerintetek hogy csinaljam?

Figyelt kérdés

Egy 100 litresbe patakpartrol hoztam homokot es azt szeretnem megtudni hogy meddig kell mosni?

Kifozni ugye nem fontos ??

Valaki azt mondta hogy az sem jo ha sokat mosom mert kimegy belole a tapanyag,s keveset akkor zavaros lesz a viz

Ti mit szoltok?


2011. ápr. 27. 18:31
 1/7 gfero ***** válasza:
azt hogy 1 órát kell főzni és utána 1 párszor kiöblíteni de a folyami kavics jobb lenne mint a homok
2011. ápr. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A homok szervetlen, tehát egyáltalán nincsen benne tápanyag. Illetve van, köznyelven trutyinak hívják, nem a legjobb az akváriumba pakolni. Tehát főzd ki, alaposan mosd ki és osztályozni is kellene, mert a túl finom homok eltömíti a szűrőt.

Illetve egy ecetes vagy sósavas tesztet kellene csinálni, mert lehet közte mészkőtörmelék is.

2011. ápr. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ugy gondoltam hogy teszek ebbol a homokbol par centit es a tetejere 2-3 centit kobol,olyan 0,5 cm-es....

Jo lesz??

2011. ápr. 27. 18:45
 4/7 anonim ***** válasza:
Csinálhatod, de úgyis össze fog keveredni. A homokban nincs tápanyag az nem táptalaj. Mossad jó sokáig hogy tiszta legyen.
2011. ápr. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Menj be egy közeli kis állatkereskedésbe és kérdezd meg, lehet még olcsón ad neked olyan homokot ami tényleg bele való.
2011. ápr. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 gfero ***** válasza:
60%
a 0,5-ős nem szeretem mert könnyen megáll közte a haleledel,ürülék stb ami egy idő után belerohad mert nehéz kiporszívózni közüle meg a halak se tudják már megmozgatni .max 0,3-as kavics a megfelelő legalábbis szerintem .útólsó nem minden kérdésért a boltba kell szaladgálni hanem azért vannak a fórumok .bocs.de szerintem te külted el az egyik előző kérdezőt is a boltba érdeklődni.nem minden eladó ért az ilyesmikhez sokan rád beszélnek minden hülyeséget csak hogy megvedd.ha nem te voltál bocsi.
2011. ápr. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Üdv.!

A patakpartról szerzett homokot nem ajánlanám, ugyanis betegségeket hordozhat magában, az elöbbiekben említett "trutyi"-ban.

Főzdd, ki alaposan, majd próbálld átszűrni.

Én a helyedben azonban ragaszkodnék, az egyszerű sima homokhoz, amit bárhonnan beszerezhetsz pl. Tüzéptelep.

2011. máj. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!