Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vízinövényeket szeretnék...

Vízinövényeket szeretnék telepíteni az akváriumomba. Hogyan kezdjem és mikre kell odafigyelni?

Figyelt kérdés
A pézsmateknőseimnek szeretnék, állítólag nem érdemes, mert megeszik, de én azért mégiscsak megpróbálom. Arra lennék kíváncsi, hogy mennyire lesz homokos a vizük, meg maga a telepítési folyamatra. Köszönöm!
2010. márc. 31. 22:22
 1/4 Salx Narval ***** válasza:
Szia, elsőként is ne homokot, hanem folyami sódert használj, egy két nagyobb kaviccsal.Továbbá valóban nem érdemes növényt ültetni mert kitúrják és meg is ehetik.Ha szeretnél növényt akkor egy kupac jávai mohát tegyél a vízbe és fogasd le egy két nagyobb kaviccsal, esetleg tekerd egy gyökér köré, ha van akkora hely.A mohát hetente a vízcserék alkalmával ki kell venni és alaposan langyos víz alatt kimosni.A víz felszínére tehetsz vizisalátát, vagy valami úszó növényt.Szerintem ez bőven elég a tekikhez.Ha nagy a terrárium és van száraz partrész is, akkor én mocsári növényeket javasolnék az-az olyant aminek vastag a szára és a víz fölött vannak a levelei.Ezeket a közeledben lévő vizek partjáról gyűjtheted be.Jól mutatnak a terráriumban a szerencsebambuszok is, ezeknek a gyökérzete a talajban legyen.Ehhez viszont, legalább 4cm vastag sóderágy kell.Jó munkát.
2010. ápr. 1. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Salx Narval ***** válasza:
Adnék még egy tanácsot,ne tegyél élelmiszert és ne is etess sohasem a vízben.Szoktasd őket arra, hogy a parton egyenek, vagy etetéskor vedd ki őket egy lavórba, amiben azonos hőmérsékletű víz van.A teknősök vizében jó ha van egy két csiga, néha megeszik őket, de azért mindig marad elég a takarításra.Az almacsiga nem jó, mert fedetlen medencéből megszökik, ha csak nem teszel rá szúnyoghálót, akkor viszont le kell mondanod a mocsári növényekről.
2010. ápr. 1. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Vitatkoznék mindkét megjegyzéssel. 2-3mm-es szemcsanagyságúnál nagyobb "homokot" nem használok sem halaknál, sem teknősöknél. Nem szoktam kivenni etetésnél sem.

A 3-4 centi vastagságú aljzat viszont kell. Tennék még ültető olmot a növényekre, így nem tudja teljesen kitúrni még a kis gyökérzetű növényeket sem.

2010. ápr. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
100%
Kedves utolsó válaszadó, vitatkozni lehet,ha vannak érveid is.Én egy szóval sem említettem a folyami sóder szemcsenagyságát, csak a homok helyett ajánlottam a kérdezőnek. Amúgy jó az általad említett méret, csak nem értem miért vitatkoznál ezen, hiszen egy szóval sem említettem ,az ellenkezőjét. Az viszont, hogy a vízben etetsz,feleslegesen terheli a vizet, de abban igazad van, ha valaki rendszeresen takarítja a terráriumot akkor nem jelent gondot. Én csak arra próbáltam utalni, hogy így megóvható a víz némileg, a rothadó anyagoktól.Sajnos van okom ezt írni, mert a gyakorlat azt igazolja, hogy kevés állattartó tisztítja megfelelően és kellő gyakorisággal az állataik vízét. Remélem így már nincs miért vitatkoznod az általam leírtakkal.
2010. ápr. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!