Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Több kérdés egyben? (Kérdésed...

Több kérdés egyben? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Tegnap hoztunk haza 2 aranyhalat a kerti tóból. Mivel a Pí víz tele van oxigénnel így az akváriumba raktunk belőle, plusz felöntöttük még csapvízzel. Ez így oxigén szempontjából nem jelent gondot? hogy keveredik a két víz?

Nincs benne szűrő, a halak, kavicsok, dísz, és a növény.

A másik. A halak délután óta, mióta adtam nekik tápot, azóta fönt úszkálnak, és szerintem eszik a kis zöld futónövénynek a darabkáit. Ez nem úgy belenőtt, nem akartam annyira gyorsan elszakítani őket a tavi víztől, és hoztunk bele nekik, és ették is. Szóval azért úszhatnak mindig fönt mert várnák a kaját? (Én még az oxigénszegény vízre is gondoltam, de 1 nap alatt, pláne h Pí víz, nem fogyhat ki.

Bocsi ha eléggé bután van megfogalmazva, de mint mondtam 1 napja vannak halaim :)


2011. ápr. 27. 21:54
 1/5 anonim ***** válasza:
40%

Uhh. Hát elég sok a baj nálad. Először is a pí víz, ahogy olvastam egy lágyított víz, a halak, pláne a kemény vízhez szokott aranyhal elpusztul a hirtelen változástól. Nagyon nagy hiba volt szokatás nélkül ebbe tenni őket. Meg ha lágyítasz, akkor méréssel kell ellenőrizni a keménységet.


A másik, hogy 2 aranyhalnak a minimális akvárium méret 150 liter. Szűrő nélkül viszont egy akvárium nem működik, aranyhalas meg pláne. Legalább 1000 liter/óra vízforgatás kellene. Nem csak az oxigén fogy el pillanatok alatt, amit máris jeleznek a pipálással, de az ammónia és nitrát is felgyülemlik, ami megmérgezi a halakat.


Egyébként a túl sok oxigén is megöli a halakat, embóliát okoz. Ez is lehet a probléma.


Nem hiszem, hogy megélik a holnapot, de ha mégis, vidd vissza őket a tóba.

Készülj fel a tartásukra, vegyél egy szűrőt, illetve olvasd el a www.akvarista.hu főoldalán lévő 5 ajándék e-bookot, illetve ajánlom a Horn-Zsilinszky: Akvarisztika c. könyvét.

2011. ápr. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Salx Narval ***** válasza:
100%
Bizony, ez így nagyon nem jó, azonnal vidd vissza őket.Kell egy megfelelően tágas medence és egy nagy teljesítményű szűrő.Első lépésként, hozz vizet a tóból, fele csapvíz, a másik fele tóvíz legyen.Halak nélkül üzemeltesd legalább 1-2 hétig, utána jöhetnek a halak is.Vigyázz, hogy a halak vize azonos hőfokú legyen az akvárium vízével.Hetente kell 20-30%.os vízcserét csinálnod azonos hőfokú, klórmentes vízzel.Be kell szerezni egy-két vödröt, amiben pihen a cserének szánt víz, legalább 24-órát.Keverheted fele-fele arányban, de mindig azonos mértékben.A talajnak 2-4mm szemcsenagyságú sódert használj, esetleg durva homokkal keverve.A talajt nem kell porszívóznod ők majd átforgatják és a szűrő megszűri, de a heti részleges vízcsere fontos.Ezt a két hetet, valóban fordítsd arra, hogy megismerkedj az akvarisztika alapjaival és az aranyhal igényeivel.Amennyiben 7-8cm- nél nagyobbak a halak, ne velük próbálkozz velük, inkább vegyél boltban kicsiket.Én minimum 4-5 db-ot javasolnék és 200-300literes akváriumot.
2011. ápr. 28. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Salx Narval ***** válasza:
A keverés alatt a csapvíz és a Pí víz keverését értettem.
2011. ápr. 28. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Platypus ***** válasza:
Amit most csinálsz az egyenes út a katasztrófához. Ha a halak nem fulladnak meg, akkor ammóniamérgezéstől fognak elpusztulni. Mégpedig a szűrő hiánya és amiatt, hogy az akváriumot nem járattad be a halak előtt. A pí víz ugyanolyan hamar kifogy oxigénből, mint a sima csapvíz. Nem hogy napok, hanem órák alatt elfogy az oxigén! Ha a szűrő nem mozgatja a vizet, akkor az oxigén nem tud pótlódni a levegőből. Ezért vannak a halaid a felszínen, mert fuldokolnak és a felszín közelében picit nagyobb az oxigénkoncentráció.
2011. ápr. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, ezek szerint tényleg nagy hülyeséget csináltam, de nem szándékosan. Azért mertem megpróbálni, mert ismerősünknek szűrő és minden nélkül, úgy, hogy rendszeresen cseréli a vizet már második éve vannak meg a halai, és nem halt meg egy sem. Reggelig sokat voltak a víz felszínén, és úgy pipáltak, már ha az annak nevezhető, ha folyamatosan buborékoltak. Én azt hittem a zöldet eszik, de ezek szerint nem. Na még reggel mivel suliban voltam öntöttem rájuk friss vizet, ma délután pedig vissza vittem őket. Így már csak a tóban tudok bennük gyönyörködni, na de inkább ott, mint hogy meghaljanak szegénykék. A halak különben nem voltak nagyok. 3-4 cm-esek, eléggé elveszett az a kettő a vízben.

És még egyszer köszönöm a gyors válaszokat :)

2011. ápr. 28. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!