Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha van az akváriumban vízszűrő...

Ha van az akváriumban vízszűrő akkor hány hetenként kell kitakarítani?

Figyelt kérdés
köszi előre is a választ
2011. aug. 29. 12:37
 1/9 Platypus ***** válasza:
Teljesen kitakarítani normál esetben soha nem kell. Hetente a víz egy részét ki kell cserélni, és a kosz mennyiségétől függően időnként a talajból ki kell szippantani a koszt. Na most ha egy jó erős szűrőd van, akkor előfordulhat hogy porszívóznod egyáltalán nem kell, de ha gyengébb akkor akár hetente, a vízcserével egybekötve ajánlott.
2011. aug. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
24%

itt vagyok én a példa:

50 literes akváriumom van vízszűrő, hőmérsékletszabályzó, neon minden ami kell és kb. havonta kéthavonta egyszer cserélek vizet.

semmi bajuk a halaknak.

a másik 10 litereset hetente kell már akkor is nagyon szutykos. 50 liternél már öntisztító egy bizonyos szintig.

2011. aug. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Platypus ***** válasza:

Előző, nagy tévedés az öntisztító akvárium. Épp csak olyan halaid vannak, amik jól bírják a nitrátos vizet.

Az akváriumban a halkajából származó fehérje a halvizeletben nagyon mérgező ammónia formájában kerül a vízbe. Ezt a szűrőbaktériumok nitráttá alakítják, ami már kevésbé mérgező, de nagy mennyiségben ugyanúgy halálos. A nitrátot viszont nem képesek tovább bontani a baktériumok akváriumi körülmények között, ezért kell vizet cserélni. 100 liter alatt illik hetente cserélni vizet, különben a vízértékek túlságosan ingadoznak, és a magas nitrátszint eléggé megviseli a halak egészségét.

2011. aug. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azt hiszem a mi akváriumunk 140 literes. Három éves lesz karácsonykor, de teljes vízcserés takarítást még nem csináltam benne. Néha kiszívatom az alját egy műanyag csővel, akkor kb. egynegyed rész vízzel frissítem. Mióta az eredeti vízszűrő helyett egy erősebb működik benne, azóta még ezt is hanyagolom, és a vize még tisztább, mint előtte volt, a halak is vígan élnek, a növények burjánzanak.
2011. aug. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem írtam, hogy vannak benne vitorlások, guppik, dániók, lelelupi sügérek, algaevők és márvány gurámik. Mind jól érzi magát, a nagyobb fajták már 2-3 éve megvannak benne.
2011. aug. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nekem 70L-esem van de nem tom h pontosan mikor mennyit kéne cserélni,van benne egy 450L/H-s szűrőm remélem h elég,a talajt nem nagyon tisztítja,ha teljesen lenyomom a talajhoz akkor meg nem fújja a levegőt:/
2011. aug. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Rakhatsz bele 2db belső szűrőt is, senki sem tiltja.
2011. aug. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Vagy egy belsőt, meg egy külsőt. De ekkorába építeni is tudsz külsőt ha nincs rá pénzed, csak egy db vízpumpa kell hozzá, meg egy kisebb műanyag vödör és 2 cső.
2011. aug. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
én pontosan nem tudom hogy h működik a külső,hogy kell "megépíteni",de szívesen megtanulnám,és csinálnék.
2011. aug. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!