Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nőstény guppym uszóhólyaggyull...

Nőstény guppym uszóhólyaggyulladását hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés
Egy idősebb nőstényről van szó, lehet ezért is fogékonyabb a betegségekre nem tudom... kb 2 éve, az "öregnek" számít, vagy én rontottam el valamit..? Van heti 30% vízcsere, 24 fokos a víz, 80 literes akvárium, teljes felszerelés, sórákkal etetek főleg.
2011. máj. 2. 20:13
 1/7 anonim ***** válasza:

A 2 év már nem rossz életkor, főleg, ha boltban vetted. Gondos tenysztés mellett, ha a szülők nem rokonok, illetve ha legalább fél éves korig szűzen van nevelve, jók az életkörülmények, akkor 4 évig is élhetnek. De sajnos nem ez a megszokott.

Az úszóhólyag gyulladás nem kezelhető, a beteg halat el kellene különíteni. Fertőző is lehet.

2011. máj. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
:((. Mit csináljak vele..?
2011. máj. 2. 20:41
 3/7 gfero ***** válasza:
nem kezelhető esetleg antibiotikummal de nagyon kicsi az esélye.minél hamarabb szed ki az akváriumból.előtte nem szenvedtek más betegségbe?
2011. máj. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De.. valami uszonyrothadásra emlékeztető betegségben, írtam is ide, nem tudom lehet még emlékeztek. Kikezeltem őket, most jól vannak, csak ő nem sajnos..
2011. máj. 2. 20:47
 5/7 gfero ***** válasza:
akkor jól gondoltam az a betegség után szokott kialakulni általában az úszóhólyag gyulladás de nagyon kevés az esély a gyógyulásra
2011. máj. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Várjak még...hátha? Amugy eszik csak szegény fejenállva közlekedik.
2011. máj. 2. 20:55
 7/7 gfero ***** válasza:
csak akkor várjál ha van más akváriumod mert fertőző és veszélyezteted a többi halaid is tedd külön és kezeld Bakto-Kill tablettával hátha lesz valami.kb.1000 ft
2011. máj. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!