Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan kezeljem a vizet? (hal...

Hogyan kezeljem a vizet? (hal tartás)

Figyelt kérdés
2011. márc. 12. 18:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Hogy hogy hogyan kezeld?Kicsit bővebben is megfogalmazhattad volna....Vagy egy napig állni hagyod a csap vizet vödrökbe...stb, hogy kimenjen belőle a klór vagy pedig veszel vizelő készítő folyadékot és így csak 1 óráig kell állni hagyni a vizet. De szerintem felesleges pénzkidobás , meg mondjuk én nem szeretek bele semmilyen szereket önteni.
2011. márc. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vízcserénél, vagy aki indításnál?
2011. márc. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

igazából mind a kettő téma érdekelne.

igen én is a víz 1 napig való állására gondoltam. (:

esetleg kellenek ilyen nitrát ölő szerek vagy hsonlók? és tényleg bocsánat ha nem értelmes kérdést tettem fel. xd

de hasonló dolgokat olvastam neten :D

2011. márc. 12. 19:25
 4/5 anonim ***** válasza:

Akvárium indításnál 2-3 hétig halak nélkül kell járatni az akváriumot, utána kerülhetnek csak bele a halak. Szűrőnek az első beindítástól kezdve mindig mennie kell, kivéve a kb. 1-2 havonta előforduló tisztítást, de akkor se szabad teljesen kimosni, csak a leszívott vízben amit vízcserénél csinálsz.

Vízcsere heti 25-30%-a, 1 napig pihentetett vízzel (12 óra elég). Tehetsz bele vízelőkészítőt, ez csak megköti a nehézfémeket, de nem szükséges. Más szert tilos és felesleges használni, többet ártasz mint használsz.

Malachitzöldet, metilénkéket, algagátlót és társait nagy ívben felejtsd el, akárki is ajánlja, vagy akárhol olvasod, semmi értelme használni őket, csak kiölöd a hasznos baktériumokat, nem jók semmire.

Bármi kérdésed van szívesen válaszolunk még.

2011. márc. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nirtát "ölő" (egyébként megkötő) akkor hasznos, ha pl. kútvizet használsz, leteszteled nitrátra, és alapból sok van a vízben.

Vagy akkor ha pl. sügerezel, (nem tartom valószínűnek), nekik alapból többszáz literes medence kell, ráadásul nagy halak, termelnek rendesen, és a növényzet is viszonylag ált. gyér szokott lenni. Így valamennyire nem árt "tehermentesíteni" a vízcserét.

2011. márc. 13. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!