Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A halaim mellé rakhatok be rákot?

A halaim mellé rakhatok be rákot?

Figyelt kérdés
kb 1 cm-es rákra v. homárra gondolok.
2011. máj. 5. 13:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen halakat tartasz és mekkora helyen. Nagytesű sügérekkel tartható például kubai kék rák.

Kistestű halakkal sepregető vagy amano garnéla.

Nano halakkal (max 3 centisekkel) kistestű garnélák (például red cherry).

De mindegyiknek kristálytiszta, nitrátmentes vízre, rengetegen növényre (kivéve a kubai) van szüksége.

2011. máj. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Platypus ***** válasza:

Homár. Aha. Úgy négy kilósra és fél méteresre nő, és tengeri.

1 cm-es (akváriumi) rák nincs. A legkisebb törpegarnélák 2-3 cm-esek. Csapatos fajok, csak kistestű halakkal tarhatóak és igénylik a tiszta vizet. Az amano és a legyező garnéla tarthatóak max. 10-13 centis békés fajokkal. A narancs törperák szintén tartható társas akváriumban. A vörös rák, kék rák, márványrák és társai szeretnek halat és növényt reggelizni.

2011. máj. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

nem tudom h homár v. rák, de nem volt nagyobb 1 cm-nél.

szumátrai márnák, cápák, kis harcsák mellé raknám. 50 literes akváriumba.

2011. máj. 5. 14:52
 4/10 A kérdező kommentje:
és még egy nagyobb aranyhal :)
2011. máj. 5. 14:53
 5/10 Platypus ***** válasza:

Kedves kérdező, volt, amikor te sem voltál nagyobb 1 cm-nél. És te sem maradtál akkora. Ami a rákot illeti, azt se tudod milyen fajról van szó, mekkorára nő meg, összefér-e a halakkal. Ennyi alapján eleve meg se lehet mondani, passzolna-e az akváriumodba.


De az a nagy helyzet, hogy az akváriumodba semmiféle rák nem passzol, sőt még a halaid se illenek se ebbe a méretbe, se egymáshoz. A szumátrainak 120 liter az ajánlott méret. Ha a cápa az cápamárna akar lenni, akkor 300 liter fölött tarható, ha cápaharcsa, 5000! liter kell neki kifejlett korában. Ha a kis harcsád valamilyen páncélosharcsa, akkor van olyan faj, aminek jó az 50 liter, de a legtöbbnek inkább 80 kell. Az aranyhal meg eleve nem passzol ide, hidegebb víz kell neki és minimum 100 liter.

2011. máj. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Remélem ez csak vicc...
2011. máj. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
a szüleimnek régebben volt akváriuma, kb 12. évig. szerintem értenek annyira hozzá, h ha most vmit rosszul csináltam volna, akkor szólnának. a halakat pedig úgy vettem, h előtte mindig megkérdeztem az eladót h összerakhatom-e azokat a fajtákat. de azért köszönöm a kedves választ Platypus... :[
2011. máj. 5. 19:20
 8/10 anonim ***** válasza:
Hal is volt a fent említett akváriumban?
2011. máj. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

[link]

10-22 fok. (a 25 nél már nagyon felgyorsul az anyagcsere, de pár hétig talán kibírja)

És HIDEGVIZI!


a pl szumátrai [link]

MIN 24-25 fok!!!! És TRÓPUSI!


A kedves eladókról meg annyit, hogy amikor endlert vettem a nanomba, márvány sügért akart hozzáadni meg egy alganyaló névre hallgató halat (én mondtam meg neki hogy az egy Pleko...) és itt most 35 literről beszélünk!

2011. máj. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az a helyzet hogy az eladó amit tud mindent rád akar sózni nem érdekli az hogy a halnak nem lesz jó..Neki legyen jó mert több pénze lesz 200 forintal..Közbe meg egy csomo halat megöl..Hát ennyit az emberekről..
2011. aug. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!