Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Karcsú díszmárnát nehéz...

Karcsú díszmárnát nehéz szaporítani?

Figyelt kérdés
már nagy a hasa a nősténynek, és azt akarom megtudni hogy az jó-e ha veszek lekerítőhálót és berakom a hímmel eggyütt oda
2011. máj. 9. 15:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem, nem jó, lágyvizesek, nem fognak akváriumban szaporodni. Egy külön lágyvizes akváriumot kell berendezni (5 NK megfelelő, a halakat szokatni kell), sok növénnyel (pl. érdes tócsagaz). Az alját éremes jávaival bélelni, vagy ikrarácsot használni. Viszont megfelelő méretű eleségről (infuzórium) gondoskodnod kell, különben elpusztulnak a kicsik.
2011. máj. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
és mi lesz a nősténnyel ha nem tudok venni külön akváriumot? :(
2011. máj. 9. 16:04
 3/7 A kérdező kommentje:
nem akartam hogy ez legyen...az állatkereskedésben erről nem volt szó...azt mondták ne aggódjak a nőstény miatt max lepetéuik és megeszi...és én hülye meg bedőltem....:(
2011. máj. 9. 16:07
 4/7 A kérdező kommentje:
sosemm akartam volna rosszat a halaimnak
2011. máj. 9. 16:09
 5/7 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz, annyi, hogy nem szaporodik. Nálam társasban még nem ikráztak le soha, de előfordulhat, lehet, hogy nálad lágyabb a víz. Az ikrákat valóban megeszik.
2011. máj. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem volt régen Fekete tetra halakkal együtt. Szépek voltak, de nem szaporodtak, ezért újat mondani nem tudok. Szerintem te már többet tudsz a szaporításukról mint én.
2011. máj. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom érdekes-e még a kérdés, mert elég régi...


Nekem 63 literben van két titteya. Valisneria Spiralis Tiger valamint Anubias növényeim vannak kvarchomokban, és tebang levéllel kezelt a víz, hogy egészen pontosan leírjam a környezetet.


2 hónapja vannak meg, de egyszer már ikráztak, de mivel nem is vártam a dolgot, és külön akváriumom sincs, az ikrák simán lehullottak a kvarchomokra, vagy a többi hal (sőt, a titteya is) megették őket.


Ha kezdenek ikrázni, akkor az részedről is odafigyelést igényel. Több órán keresztül tart (nekem olyan 4-5 órán át tartott), a hím állandóan üldözi a nőstényt. Az én nőstényem annyira elfáradt, hogy egyszerűen odaszívta a rácshoz a belső szűrő.. Meg sem tudott mozdulni, ezért adni kell nekik az ívási szünetben enni valami energiadús kaját.

2012. dec. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!