Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek ez milyen betegség...

Szerintetek ez milyen betegség lehet? (többi lent)

Figyelt kérdés

az akváriumom 30 literes és 9 guppi van benne

tegnap az egyik teljesen elgyengült és fekszik az aki alján

már átraktam egy 5 literes befőttes üvegbe

fűtő, szűrő van

a farokúszója vége barnás

úszórothadás vagy mi a fene lehet

szerintem nem sok van hátra neki

segítsetek


2011. máj. 16. 15:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Sohasem értem meg,hogy mi értelme van egy 30 literes akváriumnak....
2011. máj. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

mert csak ennyi hely van

szépen be van rendezve

de azért köszi hogy ilyen értelmeset válaszoltál és nem a kérdésre.... ostoba

2011. máj. 16. 15:21
 3/4 anonim ***** válasza:

Az a bajuk, hogy 2-3x annyit tartasz benne, mint lehetne. Ugyanis 1 hímre és 2 nőstényre van 30 liter, 9 guppira már kellene 55-60 literes. Szépen felgyülemlett mindenféle bomlástermékből származó méreganyag, legyengül a szervezetük és betegek lesznek. Jó lenne ha vennél nagyobb akváriumot, ha meg csak ekkora fér el, akkor először olyan halat kellene keresned ami elfér benne (vagy 1 db hím betta, vagy valamilyen nanohalból egy kisebb csapat), nem az ami neked épp tetszik, mert ez lesz a következménye.

[link]

2011. máj. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A befőttes üveggel nem sokat segítettél, így már valóban nincs sok hátra neki.

A betegség lehet úszórothadás, a rossz tartási körülmények miatt alakul ki. Ezt nem lehet úgy kezelni, hogy egy kis üvegben fulldoklik a hal.

A többiekre is ilyen lassú kínhalál vár, mert nem vetted figyelembe a halak igényeit, csak a sajátjaidat.

2011. máj. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!