Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Írnátok olyan RAJHALAT ami...

Írnátok olyan RAJHALAT ami szinte folyton pörgős életet hoz az az akváriumba?

Figyelt kérdés
2011. máj. 16. 21:31
 1/7 anonim ***** válasza:
neon, vörösneon, fekete neon, zebradánió, rózsalazac, szinte minden kistermetű pontylazac
2011. máj. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Platypus ***** válasza:
Szerintem az összes rajhal ilyen, ha megfelelő számban vannak. Ha az akvárium méretéről és a vízparaméterekről is írnál valamit, akkor lehetne valami konkrétat javasolni neked. Könnyen tartható fajok például a kék neonhal, a zebradánió, kolibrihal és a fekete tetra.
2011. máj. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
112 literes az akvárium, még semmi sincsen benne..ezért is tájékozódom csak most. Olyan elképzelésem van, hogy csak egy nagy rajt szeretnék, de azok legyenek nagyon elevenek és nem olyan kis lusta fajták :)
2011. máj. 16. 21:42
 4/7 anonim ***** válasza:

Például a szumátrai díszmárnák soha nem állnak le:

http://www.youtube.com/watch?v=8jh9g851qaQ

Nagyon szép a pseudomugil furcatus is, ők sem lusta fajták:

http://www.youtube.com/watch?v=Ve_lBSiGNn8

A zebra dánió is tökéletes választás.

2011. máj. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én is csak a szumátrait tudom ajánlani.nekünk 6 darab van itthon,más halakkal együtt,nagyon jófejek :) követik az ujjad ha mozgatod az akvárium előtt :D ha meg beakod a vízbe az ujjad akkor meg csipkedik :D főleg ha még kaját is adsz nekik :)
2011. máj. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát amilyen halaim voltak, azok közül tudom mondani a megállapításaimat.


Pl a black molly és a bécsi xipho az olyan mint ha mindig speedezne. Kis idegbeteg pörgősek. Na ezért le leszek pontozva :D


Ami viszont az egyik kedvencem, az a leopárd botia, az megy mindig a többi hal után, le-föl, össze-vissza keresztbe kasul, meg ásni is szokott néha, de az valahogy olyan aranyosan mozog, és az sem áll le soha :)


A neon, az ékfoltos razbóra, a tetra, a vitorlás meg szerintem sokkal lassabbak és nyugisabbak, azok nem pörögnek úgy, csak úszkálnak komótosan.

2011. máj. 17. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Doruss ***** válasza:
A szumátrai díszmárnát akartam javasolni én is. Na az aztán élénk fajta, soha le nem áll... az egyik kedvenc halfajtám, szerintem jó választás lenne.
2011. máj. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!