Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Beteg a Bettám! Sürgős,...

Beteg a Bettám! Sürgős, segítene valaki?

Figyelt kérdés
A Bettám kb 3 napja mindig a szűrő mögé bújik és befekszik a tappancsok közé, vagy pedig lefekszik az akvárium aljára. Csak levegőért megy fel, vagy enni. Az uszonya is olyan rongyosabbnak tűnik, mint eddig volt. Tegnap este óta pedig sokszor fekszik fejen állva ( függőlegesen fejjel lefelé, a farkát meg szétnyitja) Ha valaki tudja mi baja és hogyan lehet meggyógyítani segítsen, nagyon szeretem őt!
2011. máj. 21. 09:56
 1/4 A kérdező kommentje:
ja, és ha felment, utána nem leúszik, hanem csak lesüllyed...
2011. máj. 21. 10:11
 2/4 anonim ***** válasza:

Mivel azt írod, nagyon szereted őt, így következetesen azt feltételezem, a tartási körülményekkel minden rendben.

A magatartási tünetek mérgezésre utalnak, az uszonyrothadás pedig általános rossz egészségre utal, ami akár a mérgezéstől is lehet.

Nem ömlött valami vegyszer a vízbe?

2011. máj. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
uszonyrothadás felmerülhet, idegrendszeri, meg vegyszer miat is. szerintem nem beteg, egyszerűen ilyen a hangulata, vagy természete.Nekem is van bettám, és ujjabban a növényhez bujik...
2011. máj. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én arra tippelek, hogy bélgyulladás, úszóhólyag gyulladás, uszonyrothadás: tehát így kompletten beteg. Ez lehet a rossz tartási körülményektől, rossz etetéstől. Például bettát szúnyoglárvával, szárított kajákkal és műkajával tilos etetni.

A víznek 27 fokosnak kell lennie, jól szűrtnek, alaposan növényesítettnek, rendszeres részleges vízcserével.

Nem szabad túltelepíteni sem.

Sajnos gyógymódot nem igazán tudok javasolni, nem hiszem, hogy ilyen állapotban menthető.

Próbálkozz a legjobb feltételek biztosításával, minőségi etetéssel.

2011. máj. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!