Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mostmár vegyem ki a fűtőt az...

Mostmár vegyem ki a fűtőt az akváriumból?

Figyelt kérdés
tetőtérben van az akvárium ahol napközben akár 28-29 fok is van de este visszahűl. Szerintetek vegyem ki a fűtőt vagy még lehet benne? 112L akvárium
2011. máj. 22. 11:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Elég ha kihúzod, este pedig bedugod. Nem fontos kivenni. Én is így csinálom, panel lakás nappal 35 fok, este még melegebb...:) Itt mondjuk melegítőre sincs szükség.
2011. máj. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 gfero ***** válasza:
nyáron már nincs szűkség rá de ha automata hőfokszabályzós akkor úgy se kapcsol be de biztonság kedvéért ki lehet szedni
2011. máj. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
112 literesbe kell vagy 100 W-os fűtő. Ilyenekből szerintem nem csinálnak olyat, ami nem automata. Tehát úgysem kapcsol be, ha meleg van. Annyi, hogy ha kiveszed, nem foglalja a helyet, meg nem rontja a látványt.
2011. máj. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem ennyi víz, max 1-2 fokot hűl este, de talán még ennyit sem.Ez a természetben is előfordul.
2011. máj. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha nagy a hőingadozás, akkor ne vedd ki. Úgysem kapcsol be, de ha túl sokat hűl este és túl sokat melegszik nappal, az árt a halaknak.
2011. máj. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Platypus ***** válasza:
Szerintem vedd ki teljesen. 28 fok kinti hőmérséklet az nagyon sok. Az lenne a csoda, ha éjjel lehűlne víz az optimálisra. A víz fajhője nagy, sokkal lassabban követi a változásokat, mint a levegő. Ha éjjel le tud hűlni 1-2 fokot, akkor is simán túlmelegszik egy idő után, mert nappal meg egyre melegebb lesz. Nemsokára meg már direkt hűtened kell.
2011. máj. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem tekerd lejjebb a fűtőt.


Mi ma vettünk az Obiban egy 30centis asztali ventillátort.

Ez túl nagy, de jól hűsít és akár oda lehet rakni az akvi mellé is.

2011. máj. 23. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!