Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Minek az a sok klórsemlegesítő...

Minek az a sok klórsemlegesítő, ha olyan sokan nem használják?

Figyelt kérdés

Annyi akvaristát megkérdeztem, hogy melyik a jó, Sera, vagy Tetra klórsemlegesítő vízcserekor, és 10 ből 9 en azt mondták, Ők sose használnak ilyet, Ők pihentetik a vizet.

Akkor mégis minek ez a sok gyártó, amikor 10 ből 1 ember veszi meg, és használja a szereit?


2011. máj. 22. 11:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Én használom, a sera aquatant. De a pihentetés is megoldható...
2011. máj. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 gfero ***** válasza:
a tetra aqua safe és más vízelőkészítők azért jók mert lekötik a nehézfémeket is kellene tudni hogy nálad milyen minőségű mik a paraméterei a csapvízben .pl régi csövekben elég sok ártalmas anyag található a halakra nézve ezért jók a vízelőkészítők
2011. máj. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Doruss ***** válasza:
Nem csak a klórt semlegesíti, a nehézfémeket meg egyéb káros anyagokat is megköti. Amúgy én régen használtam, mostmár nem.
2011. máj. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Platypus ***** válasza:
100%

Akik egy kicsit is kényesebb halakat tartanak vagy növényes akváriumuk van, azok használnak ilyesmit. Nagy akváriumnál nem nagyon van lehetőség annyi vizet pihentetni. Egy növényesben meg nincs nagyobb tragédia, mintha a natúr csapvízzel kiirtod a szűrőbacikat. Aztán nagyon sok helyen probléma van a csapvíz réztartalmával, az öreg csövek miatt. Ezen is segítenek az ilyen szerek. Rézérzékeny állatok (pl. garnélák) esetében nagyon sokat számít.


Aztán van egy bizonyos emberi viselkedés, miszerint egyesek kényszer éreznek arra, hogy öntsenek valamit az akváriumba vízcsere után. Általában ez metilinkék vagy hasonló gyógyszer szokott lenni. Na az ilyen embereket egyszerűen fizikai képtelenség lebeszélni erről a szokásukról, viszont a metilinkékről rá lehet venni őket a vízelőkészítőkre.

2011. máj. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Salx Narval ***** válasza:
Nyilván azért, mert sokan viszont még használják és biztosan a kereslet is nagyobb rá, mint véled.Biztos, hogy valamennyire csökkent iránta a kereslet, mert úgy ahogy írták, már nemcsak a klórt semlegesítik.:D
2011. máj. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én használom, méghozzá azért, amit fent is írtak, hogy nem csak a klórt köti meg (nehézfémek, klóramin), emellett B vitamin van benne (stressz oldó), + védi a nyálkahártyát.

Tetra aqasafe-et használok, ezt vettem először, ennél ragadtam le. :D Egyedül az ára bosszant, 100 ml 990 forint, ami mindig akkor fogy el, amikor másra kéne a pénz. :D


Le akarok már "szokni" a használatáról, de félek, hogy az nagyobb vízminőségromláshoz vezetne hirtelen a halaknak. :S (sajnos ehhez nem értek, lehet hülyeséget beszélek)

2011. máj. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem 10-ből 1 veszi meg őket, minden olyan vásárlóra rásózzák, aki kezdőként megy be a boltba. A tapasztalt akvaristák közül valóban kevesen használják, ahogy Platypus mondta, egyeseknél szükség van rá, de az esetek többségében nem. Te pont ilyenekkel beszéltél.
2011. máj. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Doruss ***** válasza:
12:57-esnek: Nem hiszem, hogy lenne ilyen probléma, én is nemrég szoktam le róla, semmi baj nem lett. Ha nincsenek különösen érzékeny élőlények az akváriumodban, nyugodtan hagyd el a használatát, vagy ha aggódsz emiatt, akkor fokozatosan adagolj kevesebbet és hagyd állni a vizet egy-két napig.
2011. máj. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem rásózzák a kezdő akvaristára... Sokan a heti 15 perces részleges vízcserére is sajnálják az időt. Az ilyenektől nem várható el, hogy fél napra pihentesse a vizet. Ami érthető is mondjuk napi 10-14 óra mellett. Az sem várható el senkitől, hogy az akvarisztika legyen az egyetlen hobbija. Ha valaki vízkezelőkkel tudja biztosítani a halainak a legjobb feltételeket, akkor jobban teszi, ha vesz ilyeneket.
2011. máj. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!