Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tegyek egy 23literes...

Foxicom kérdése:

Mit tegyek egy 23literes akváriumba?

Figyelt kérdés
Milyen szűrőt,fűtést,halakat?
2011. máj. 23. 09:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy Elite mini szűrőt beleraksz.


Ebből lehet csinálni egy jó külső szűrőt is, úgy hogy a kifújókájára egy csövet teszel, és azzal kivezeted a vizet egy műanyag edénybe. Az edényt az akvi tetejére rakod és megtöltöd perlon vattával. Az edény felső részére csinálsz egy lukat, hogy onnan follyon vissza a víz az akiba.


Alulra 1-3 mm-es apró kavics, és mini növényeket bele, pl lilaoepsis elültetve. Gömbmoha beledobálva. Jávai-, vagy karácsony moha rátekerve egy kisebb vasfára damillal. Anubias nana növényt is rá lehet damilozni fára.


Ha sok fényed van 20watt, akkor csinálhatsz pl riccia-ból golyókat, úgy, hogy egy kis szunyoghálóba rakod és bele még némi kavicsot, és összekötöd, mint egy kis zsákot, damillal, aztán lerakod a földre, és 2-3 hét alatt kinő a hálóból a Riccia, és olyan, lesz mint egy kis bokor.


Ha meg táptalaj van benne (pl JBL manado) akkor lehet pl Marsilea hirsuta-val befuttatni az alját, vagy Cryptocoryne nevillii, Hemianthus-t is esetleg.

Egy-két helyre berakni Pogostemon helferi-t az is szép és szintén mini növényke.


Na szóval így a berendezért meg lehet csinálni szépen.


Aztán lehet belerakni yellow garnélákat, vagy red cherry garnélákat.


Esetleg Boraras Urophthalmoides halakat, vagy Galaxy razbórákat, de halaknak nagyon minimum ez a 23 liter.

A garnélák elvannak benne, azok nem olyan helyigényesek.

Aztán heti 30% vízcsere. Úgy nem lesz baj hogy pici az akvi, csak nem szabad túl sok állatot belerakni.


Aztán ha úgy érzed hogy nehéz ebben tartani az egyensúlyt, akkor később vegyél egy 45 literest, és mindent pakolj át abba, ezt pedig tardsd meg karantén akinak, vagy szaporító akinak :)


Mondjuk én tartottam 20 literesbe Galaxykat pár hónapig, semmi bajuk sem volt, de most már 70 literben vannak és azért ott jobb szeretnek úszkálni, egy nagyobb területen.

2011. máj. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jók azok, amiket elmondott hable, csak nem éppen a kezdő szint :)


Na tehát, amit én javaslok, hogy ebben vagy néhány red cherry garnélát tarts, vagy egy darab bettát. A hable által felsorolt halakat kezdőként lehetetlen életben tartani ekkora helyen.

Szűrőből én egy szivacsszűrőt javaslok, légpumpával meghajtva, ekkora helyre szerintem jobb, mint a motoros szűrők. Főtésből a bettához egy 25 wattos automata kell, a garnélákhoz semmi. Növényeket a világításhoz kellene válogatni, ha kevesebb a fényed, mint 15 watt, akkor jó a gömbmoha, jávai moha, kisebb cryptocoryne fajok, microsorium, anubias nana.

2011. máj. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

egy 54literes akiba több halat lehetne tartani?

mennyivel lenne jobb?

2011. máj. 23. 14:22
 4/5 gfero ***** válasza:

hát egy 54 literesbe azért sokkal többet pl.6db platti +6db szivárványos guppi vagy 12 db endler guppi .

vagy 8 db parázslazac+1 hím betta +4dbtörpe szívóharcsa

2011. máj. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, az 54 liter összehasonlíthatatlanul jobb egy 23 literesnél. Ebbe is nano halak a legcélszerűbbek, például a Boraras Urophthalmoides, Endler Guppy, Parázslazac, Törpe Szívóharcsa.
2011. máj. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!