Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Elég valameddig a természetes...

Elég valameddig a természetes fény?

Figyelt kérdés

2 hónap után tönkrement a fénycsövem (villog, nincs kilazulva), de csak 20 nap múlva tudnék venni másikat. (ösztöndíj miatt)

Meg gondolom foglalatot is kéne cserélni, mert a mostani fénycső 11 wattos, és kb 18-20 wattosra szeretném lecserélni, ehhez kell villanyszerelő is, aki kötöget, mert gondolom a boltban ilyet nem csinálnak (tungsram), szóval időbe telik. :D


2011. máj. 25. 09:31
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Na már ki is aludt teljesen... gondolom erre garancia nincs. :S (szettben vettem)
2011. máj. 25. 09:32
 2/16 anonim ***** válasza:

Egy ideig elég, persze, a növények is raktároznak tápanyagokat.

Fajtájuktól, mennyiségüktől függ, meddig bírják.


Szerintem cseréld le az egész belsejét, foglalatostól, mindenestől, és tegyél beze egy 18 W-osat, elektronikus előtéttel. Ehhez nem kell villanyszerelő sem, nem olyan bonyolult dolog. Csak valahogy be kell építeni a tetőbe, de ehhez is csak egy kis kreativitás kell.

Ha még egyszerűbben akarod, lehet kapni előtéttel egybeszerelt foglalatot is.

2011. máj. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Egy para lehet, a barna alga. Amúgy a halak tök jól elvannak természetes fényben, a lámpa inkább csak azért van, hogy te jobban lásd az akváriumot.

Ha mégsem lenne elég a természetes fény, akkor tegyél oda egy olvasólámpát és világítsd azzal! Az is teljesen jó.

2011. máj. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

De mindenestül bele kell férnie a műanyag tető fénycső tartójába, azt hiszem összvissz 18 centi hosszú lehet foglalattal.

Hát én ehhez teljesen hülye vagyok, tipikus lány vagyok, az ilyen szereléseknél. :D Inkább bele sem kezdek, mert még életemben nem láttam, hogy hogy kell ilyet. :D

2011. máj. 25. 09:49
 5/16 A kérdező kommentje:
Barna alga ellen otocinclus csapattal védekezek. :D Nagyon hatásosak.
2011. máj. 25. 09:49
 6/16 anonim ***** válasza:

18 cm? Az nagyon kevés. Ide hagyományos fénycsövet nem tudsz tenni. Valami ilyesmiben kéne gondolkozni:

[link]

2011. máj. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

De én kompakt fénycsövet szeretnék, most is az volt benne. :)

Ilyesmiket: [link]

2011. máj. 25. 10:00
 8/16 anonim ***** válasza:

egyébként 18 cm még egy azasz sincs, szóval szerintem az egész konstrukciót el kéne felejteni, fénycső tartóstól, mindenestől.

Mérd le milyen hosszú az aki, vagy mekkora cső fér el maximum a tetőben, és aszerint vegyél másikat. Aztán ragaszd oda, csavarozd, tökmindegy, de 18 cm semmire sem elég.

Na jó, ez túlzás;) de akváriumot világítani kevés.

2011. máj. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Ez elférne, ez is kevés? :D [link]

Csak kérdés, hogy itt nálunk van-e.


Tudom, hogy nagy nulla, bosszant is, gondolkodtam abban is, hogy üvegtető lesz, aztán rá valamilyen fénycső, csak hát szebb a műanyag. :D

Anubias van az akváriumban amúgy meg gömbmoha, jávai moha. :)

2011. máj. 25. 10:04
 10/16 anonim ***** válasza:

Ja, hát ez meg sima foglalatos, és nem kell hozzá semmi.

Ill. mögé egy csomó fényvisszaverő, mert anélkül nem túl hatékony. Egy jó égővel kipróbálhatnád, nem e a foglalat kontakt hibás, mert akkor nem kell új kompakt fénycső.

Ha annak van baja, akkor áramtalanítsd, és húzzál meg rajta minden létező dolgot.

Lehet, hogy meg is csinálod :)

2011. máj. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!