Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért nem szaporodnak a...

Miért nem szaporodnak a guppijaim?

Figyelt kérdés
5 guppim van (2 hím, 3 nőstény) és egy 50 literes akváriumban vannak, egy házmester társaságában. A guppikat április 5-én vettem, de még mindig nem szaporodnak. Aki tudja miért, nem szaporodnak az legyen szíves válaszoljon! Válaszokat előre is köszi!
2011. máj. 25. 16:42
 1/4 Doruss ***** válasza:

Biztos, hogy nem szaporodtak? Terhesség jeleit se láttad rajtuk? Mert megeszik a kicsiket. Próbáld meg úgy, hogy egy külön kis akváriumot indítasz, és abba teszel egy szép nőstényt meg egy vagy két hímet. De ha nincs másik akváriumod, akkor hagyjad őket, a befőttes üveges és társait mellőzd.

Egyébként lehet, hogy csak nem szokták meg rendesen a helyüket. Minden rendben van az akváriumban??

2011. máj. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy még fiatalok voltak. De tényleg lehetséges, hogy születtek már kicsik, csak meg is lettek kajálva by szülők. De szerintem hamarosan bizti fognak szaporodni.
2011. máj. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Várj türelemmel, valószínüleg fiatalok. De valóban az is lehet, hogy megették az utódokat. Figyelni kellene a terhességi foltok meglétét, alakulását.
2011. máj. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Dioxyde ***** válasza:
Nekem voltak társas akváriumba is és amikor le fialtak növények között vagy kövek közzé menekültek be onnan halásztam ki őket ,valszeg egy részüket akkor meg is ették a többiek,mikor külön akváriumba csak guppik voltak akkor nem ették meg a kicsiket a szülők sem a többi nagy guppi.A terhességi foltot pedig figyeld :)
2011. máj. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!