Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől pusztulnak a guppijaim?

Mitől pusztulnak a guppijaim?

Figyelt kérdés
Vettem kb 20 darabot a 240 literes akváriumomba. Van még ott jópár neonhal, 4 xifo, molly, garnélák, egy anci, tytteiák. Ezek mind jól megvannak, de a 20 guppiból naponta egy kb elhullik. Szerintetek mi lehet az oka? Száraz lemezes táppal etetem a halakat a víz 25-26 fokos. Próbálkoztam szűrőtisztítással és részleges vízcserével is, de nem segített
2011. okt. 13. 14:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A lemezes táp mellé én adnék nekik granulátumot, konkrétan FIX2-est. Egyébként nem hiszem, hogy a kaja miatt hullanak, bár én soha nem etettem csak lemezes táppal a halaimat. Legalább kétfélét, granulátumot+lemezest, hetente kétszer-háromszor élőt vagy fagyasztott kaját. Mikor vetted a halakat? Hogyan szoktattad őket az akváriumhoz?
2011. okt. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Milyen szűrőd van? Milyen gyakran és mennyi vizet cserélsz le? Miért nem etetsz fagyasztott kajákkal és zöldségekkel? Mennyire van benövényesítve az akvárium?
2011. okt. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem szoktattam őket túlzottan. Egy hálóval átpakolgattam őket.


Zöldség kaja alatt mit értesz? Fagyasztott eleséget meg próbáltam, de nem ették meg, illetve csak néhányan ették. Anibuas fajtából van kettő, néhány gömbmoha, jávai moha az egyik sarokban meg még valami aminek nem tudom a nevét. kb 30-40%án vannak növények az akváriumban. De leginkább azt nem értem, hogy miért csak a guppik pusztulnak.

2011. okt. 13. 16:14
 4/14 anonim ***** válasza:

Az már rég baj, ha azt nem érted, hogy miért CSAK ŐK:)

A szűrésről és a vízcserékről semmit nem írtál, pedig az lenne a legfontosabb.

2011. okt. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Szűrés Eheim külső szűrő, de a számát nem tudom pontosan. neten utánanéztem elméletileg pont jó tartomány.


Havonta kb olyaan 60 litert cserélek.


Ok, nem tudom miért csak ők, de azért kérdezek, hogy tudjam :)

2011. okt. 13. 16:22
 6/14 anonim ***** válasza:
Azért pusztulnak, mert nem szoktattad őket az akvárium vizéhez. A halakat zacskóval együtt kell belerakni az akváriumba fél órára, hogy átvegye a hőmérsékletet. Utána apránként akvárium vizéből kell tenni a zacskóba és csak ezután szabad beleengedni a halakat az akváriumba. Ez egy egyórás művelet.
2011. okt. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nekem az eladó mondta, hogy így csináljam, ne szoktassam őket, mert az nagyobb stressz nekik hogy nem tudnak kijönni a zacskóból, mint a hirtelen változás, ezért csináltam így.
2011. okt. 13. 16:29
 8/14 anonim ***** válasza:

Nagy hülyeség volt, nem szabad hallgatni az ilyenekre. Már a hőmérséklet is más benn mint kinn, a hősokk pedig pusztuláshoz vezet. Már 1-2 fok különbség is ölhet.

De az is lehet, hogy már betegen kerültek hozzád. 2 hét karantén szükséges minden telepítés előtt. Most lehet, hogy az összes haladat befertőzték.

2011. okt. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Legközelebb megpróbálom akkor így. De honnan tudhatnám, hogy kire szabad hallgatni a fószer mondta, hogy tenyésztő.


Köszi a tanácsokat. Mekkora akvárium kell a karantén halaknak? Remélem nem pusztulnak meg azért, de legközelebb erre is figyelni fogok

2011. okt. 13. 16:51
 10/14 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem a hirtelen változás miatt, hiszen több napja tart a pusztulásuk, azóta 6szor megszokhatták az új helyet. Valami előjel nincs a pustulás előtt? Vagy külső elváltozás?

A többi hal is érdekes lehet, hogy pontosan hányan vannak? 20 guppi nem kevés hal, és 240 liternek is véges a befogadó képessége.

2011. okt. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!